Wróć do listy aktualności
25 Październik 2019

Geo Grupa o mieszkaniach dla studentów

Rok akademicki rozpoczął się na dobre. Część studentów znalazła zakwaterowanie w akademikach, ale zdecydowana większość zamieszkała w prywatnych lokalach. To właśnie ci drudzy od dawna stanowią siłę napędową rynku nieruchomości, utwierdzając w przekonaniu, że inwestycja w mieszkanie na wynajem to wciąż opłacalny biznes.

Jak twierdzi Maciej Borkowski, prezes Grupy Deweloperskiej Geo;inwestycja w mieszkanie z przeznaczeniem na studencki wynajem w jednym z największych miast akademickich w kraju, przy dobrej koniunkturze gospodarczej, może stanowić stałe źródło dochodów - w perspektywie długoterminowej wartość takiej nieruchomości powinna wzrosnąć, dlatego

to korzystniejsza lokata kapitału niż deponowanie funduszy na lokatach bankowych, które od dłuższego czasu są nierentowne. Poza tym takiej inwestycji sprzyjają wciąż rosnące ceny najmu. Według raportu opublikowanego przez AMRON-SARFiN, od 2015 roku czynsze rynkowe najmu mieszkań najbardziej wzrosły w Łodzi - o 33 proc., następnie we Wrocławiu o 27 proc., w Gdańsku i Warszawie o 26 proc., a w Krakowie i Poznaniu o ponad 8 proc. 

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na łamach Dziennika Bałtyckiego dnia 24.10.2019 r.

Zapraszamy do lektury!

http://bit.ly/czy-mieszkania-dla-studentow-to-wciaz-dobra-inwestycja

Ulubione ()