12 Czerwiec 2018

GRUPA GEO O ZAKUPACH MIESZKANIOWYCH OBCOKRAJOWCÓW

Jak podaje RynekPierwotny.pl, Ukraińcy przejęli od Niemców pałeczkę pierwszeństwa pod względem kupowanych w Polsce mieszkań. W 2017 roku najwięcej transakcji zrealizowano w stolicy oraz w Krakowie. 

Według Home Broker obcokrajowcy w 2017 roku nabyli w stolicy 1213 mieszkań o całkowitej powierzchni 89,2 tys. mkw., co stanowiło 30 proc. powierzchni wszystkich lokali mieszkalnych zakupionych przez obywateli innych państw. Na drugim miejscu znalazł się Kraków. Kupiono tam 42,9 tys. mkw.

- Cudzoziemcy kupują mieszkania w Warszawie i w Krakowie, bo tutaj najłatwiej jest im znaleźć zatrudnienie. Pośród nabywców znajdują się też rodzice kupujący lokale swoim studiującym dzieciom. Inną grupą są inwestorzy, którzy polskie mieszkania premium traktują jako lokatę kapitału - wyjaśnia Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Czy trend nabywania mieszkań przez cudzoziemców będzie się nasilał? Przeczytajcie wypowiedź naszego eksperta w artykule opublikowanym na łamach Gazety Krakowskiej w dniu 12.06.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

Ulubione ()