Wróć do listy aktualności
29 Grudzień 2017

GRUPA GEO NA TEMAT DROGICH MIESZKAŃ

O ile jeszcze kilka lat temu zakup nieruchomości klasy premium był możliwy tylko dla nielicznych, to obecnie - m.in. dzięki postępującemu bogaceniu się społeczeństwa - takich inwestycji, jak i nabywców, jest już całkiem sporo.

 Jak wynika z analizy firmy badawczej REAS, monitorującej rynek mieszkaniowy w Polsce, tylko w pierwszych trzech kwartałach br. deweloperzy sprzedali więcej luksusowych apartamentów niż przez cały 2016 rok.

Bogacimy się coraz szybciej - jeszcze w ubiegłym roku do grupy osób zamożnych należało około 1 mln osób, ale do 2020 ma ich być ponad 1,25 mln.

Popyt na drogie mieszkania rośnie, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie rynek pracy jest bardzo dobrze rozwinięty. Aktywność zawodowa mieszkańców znajduje odzwierciedlenie w wyższych od przeciętnych zarobkach, a tym samym w coraz lepszym standardzie życia - wyjaśnia Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Grupie Deweloperskiej Geo.

W jaki sposób kształtują się ceny nieruchomości premium? Jakich udogodnień poszukujemy w inwestycjach o podwyższonym standardzie? Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na łamach Gazety Wyborczej w dniu 29.12.2017 r.

Zachęcamy do lektury!

Ulubione ()