GRUPA GEO NA TEMAT GOTOWYCH NOWYCH MIESZKAŃ

Deweloperzy mają za sobą rekordowy rok. Na etapie budowy wyprzedają się czasem całe inwestycje. Tym samym oferta gotowych mieszkań, do których można się od razu wprowadzić, maleje.

GRUPA GEO NA TEMAT DROGICH MIESZKAŃ

O ile jeszcze kilka lat temu zakup nieruchomości klasy premium był możliwy tylko dla nielicznych, to obecnie - m.in. dzięki postępującemu bogaceniu się społeczeństwa - takich inwestycji, jak i nabywców, jest już całkiem sporo.

GRUPA GEO O MIKROKAWALERKACH

Rząd chce uchwalić w przyszłym roku ustawę, która określiłaby minimalny metraż nowo budowanych mieszkań. Kłopot w tym, że proponowana wielkość takiego lokalu - minimum 25 mkw jest nierynkowa, bo deweloperzy takie mieszkania budują rzadko.

GRUPA GEO NA TEMAT OSTATNIEJ SZANSY NA DOPŁATĘ MDM

Ostatnia szansa na uzyskanie dopłaty do mieszkania na preferencyjnych zasadach to początek stycznia 2018 roku. Jakie warunki należy spełnić, aby ubiegać się o dofinansowanie? 

GRUPA GEO NA TEMAT OSTATNIEJ SZANSY NA DOPŁATY MDM

Rządowy program MdM dobiega końca. Ostatnia szansa na uzyskanie dopłaty do mieszkania to początek stycznia 2018 roku. Chętnych nie brakuje, a pieniądze mogą skończyć się nawet w ciągu tygodnia.

GRUPA GEO NA TEMAT RYNKU NIERUCHOMOŚCI W NADCHODZĄCYM ROKU

Mijający rok jest rekordowy pod względem liczby sprzedanych lokali. Jakie zmiany czekają deweloperów w przyszłym roku? Czy nastąpi nieuchronny wzrost cen mieszkań?

GRUPA GEO O CORAZ WYŻSZYCH RATACH KREDYTÓW MIESZKANIOWYCH

Dla zdecydowanej większości Polaków kredyt hipoteczny jest jedynym sposobem na zakup własnego mieszkania. Rozwój gospodarczy i ekonomiczny kraju wpływa na zwiększenie zdolności kredytowej przeciętnego Kowalskiego. Jak długo utrzyma się taka sytuacja?

GRUPA GEO O PLANOWANYCH ZMIANACH

Rząd chce znowelizować ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, która w znaczący sposób wpłynie na wydawanie pozwoleń na budowę. Na czym polegają zaproponowane regulacje?

GRUPA GEO NA TEMAT NOWYCH REGULACJI PRAWNYCH

Trwają prace nad regulacjami w prawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, które będą mogły w znaczący sposób wpłynąć na wydawanie pozwoleń na budowę. Na czym dokładnie polegają zmiany?

Tylko do 15 grudnia ostanie mieszkanie w cenie promocyjnej-Kwiatowa Równina-Kraków

Chcesz zamieszkać w spokojnej części Krakowa? Zapraszamy do Kwiatowej Równiny, wyjątkowej inwestycji, która kusi atrakcyjną promocją.

Tylko do 15 grudnia w budynku C2 można nabyć mieszkanie w cenie obniżonej o 23 tys. zł.:

Mieszkanie 3-pokojowe o metrażu 60,18 m² o numerze 3 w budynku C2, teraz w cenie 350 tys. zł. Cena przed upustem to 373 tys. zł.

Geogrupa o programie MdM

Rządowy program „Mieszkanie dla młodych” dobiega końca. Ostatnia transza dofinansowań zostanie odblokowana 2 stycznia 2017 r.

Grupa Geo o obcokrajowcach inwestujących w polskie mieszkania

Jak wynika z danych opublikowanych przez GUS, w 2016 roku zostało oddanych do użytku około 79 tys. nowych mieszkań. Według danych MSWiA, obcokrajowcy w ubiegłym roku kupili w Polsce ponad 4 tys. mieszkań i prawie 2 tys. lokali użytkowych. W porównaniu z rokiem 2012 jest to aż o 64 procent więcej zrealizowanych transakcji.

Grupa Geo na temat obcokrajowców inwestujących w polskie mieszkania

Na dobrą sytuację na rynku pierwotnym wpływ ma także zakup nieruchomości przez cudzoziemców. Krajowy rynek nieruchomości cieszy się coraz większą popularnością w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii, jednak liderami w dalszym ciągu pozostają obywatele Ukrainy.

Grupa Geo na temat kredytów hipotecznych

Analiza rynku kredytów z ostatnich kilku lat przyniosła zaskakujące wnioski. Kredyty hipoteczne tanieją.

Geogrupa na temat dużego popytu na nowe mieszkania

Popyt na mieszkania od dłuższego czasu konsekwentnie się zwiększa, co powoduje, że rynek mieszkaniowy w Polsce bije kolejne rekordy. Grunty drożeją, popyt jest wysoki. Jak to wszystko wpływa na ceny mieszkań?

Geogrupa na temat gruntów

Rekordowa ilość budowanych nowych mieszkań i pozwoleń na powstanie kolejnych sprawia, że deweloperzy rozglądają się za gruntami pod następne inwestycje.

Geogrupa o bardzo dobrych wynikach w branży

Branża deweloperska wciąż bije swoje własne rekord, a dobra sytuacja ekonomiczna sprzyja rozwojowi na rynku. Niskie stopy procentowe sprzyjają zakupom inwestycyjnym, jednak liczba kredytów nie spada, wręcz przeciwnie, systematycznie rośnie.

Geogrupa o nastrojach w branży

Wysoka podaż na pierwotnym rynku nieruchomości odpowiada równie dużemu popytowi. Transakcjom sprzyjają m.in. wzrost gospodarczy, rekordowo niskie bezrobocie i niskie stopy procentowe. Zaobserwowano jednak, że ceny mieszkań rosną. Czy blisko do bańki nieruchomościowej?

Geogrupa na temat dynamicznego rozwoju rynku nieruchomości

Branża deweloperska przeżywa swój złoty okres. Popyt na rynku jest tak duży, że firmy stają na wysokości zadania i oferują coraz więcej nowych mieszkań. Wszystkiemu sprzyja sytuacja ekonomiczna kraju.

GeoGrupa na temat dobrej passy

Znakomite wyniki w branży osiągnęły historyczny poziom. Nigdy wcześniej nie rozpoczęto tak wielu budów i nie wydano tak wielu pozwoleń na realizację następnych.

Kolejne rekordy na rynku nieruchomości

W ciągu siedmiu miesięcy tego roku firmy budujące na sprzedaż i wynajem wystąpiły o ponad 80 tysięcy pozwoleń na budowę. To o blisko 40 proc. więcej niż w tym samym okresie rok temu.

Komentarz Grupy Geo na temat zakupu mieszkań przez obcokrajowców

Cudzoziemcy w Polsce odpowiadają już za ok. 7 proc. zakupów mieszkań. Popyt z ich strony rośnie, szczególnie wśród osób przyjeżdżających zza wschodniej granicy. Ukraińcy wyprzedzili pod tym względem Brytyjczyków i Niemców.

Grupa Geo o Ukraińcach zainteresowanych kupnem mieszkań w Polsce

Polski rynek nieruchomości zyskuje na atrakcyjności wśród obywateli z zagranicy. Mieszkania w Polsce kupują Niemcy, Brytyjczycy czy Białorusini, ale najwięcej jest obywateli Ukrainy.

Grupa Geo o obcokrajowcach kupujących mieszkania w Polsce

Polski rynek nieruchomości zyskuje na atrakcyjności wśród obywateli z zagranicy. Mieszkania w Polsce coraz częściej kupują Ukraińcy, Niemcy i Włosi, a nawet Japończycy oraz Meksykanie.

Grupa Geo o dodatkowej puli środków MdM

Nowelizacja ustawy MdM, która wejdzie w życie w sierpniu tego roku, zakłada, że 8 sierpnia rząd uruchomi dodatkową pulę dofinansowań w programie, a banki przestaną przyjmować wnioski dopiero, gdy budżet MdM zostanie całkowicie wykorzystany. 

Grupa Geo o sposobach na atrakcyjną ofertę

Konkurencja w branży deweloperskiej jest bardzo duża. Wymaga to dokonywania różnych analiz przez przedsiębiorców, by ich oferta była jak najbardziej atrakcyjna i odpowiednia do potrzeb klientów.

Grupa Geo na temat nowej ustawy o kredycie hipotecznym

22 lipca weszła w życie nowa ustawa dot. kredytu hipotecznego. Zmiany mają na celu zwiększyć bezpieczeństwo klientów i nakazują bardziej przejrzyste przedstawianie ofert przez banki. Na czym polegają reformy?

Program Rekomendacyjny dla klientów GEO

Grupa Deweloperska Geo wprowadziła do swojej oferty Program Rekomendacyjny.
Chcemy podziękować klientom, którzy nam zaufali, dlatego uruchomiliśmy specjalny.

Grupa Geo o zapotrzebowaniu na nowe mieszkania

Ostatnie kilka lat zmieniło Polskę w swoisty plac budowy. Niemal na każdym kroku widać powstające inwestycje mieszkaniowe, a deweloperzy uzyskują kolejne pozwolenia. Wciąż jednak na tle Europy nasz kraj wypada słabo. Na 1000 mieszkańców przypada 363 mieszkań, podczas gdy średnia europejska wynosi 435.

Gazeta Wyborcza o Malinowym Zaciszu we Wrocławiu

Miło nam poinformować, że w Gazecie Wyborczej Wrocław ukazała się informacja prasowa na temat ostatnich mieszkań w inwestycji Malinowe Zacisze.

Wzrasta liczba ukończonych budów i pozwoleń na nowe inwestycje

Branża deweloperska bije kolejne rekordy. Wyniki pierwszego kwartału przerosły wszelkie oczekiwania, kolejny raz wzrosła liczba ukończonych budów i pozwoleń na nowe inwestycje.

Komentarz Grupy Geo na temat generalnych wykonawców

Od 1 czerwca obowiązują nowe przepisy dot. współpracyinwestorów z podwykonawcami. Sprawę komentują przedsiębiorcy, w tym ekspert Grupy Geo.

Grupa Geo o hossie mieszkaniowej

W 2016 roku Polacy wydali rekordową kwotę 14,2 miliardów złotych na zakup nowych mieszkań. Popyt na rynku nieruchomości od kilku lat jest wysoki, jednak mimo tego faktu, ceny mieszkań nie zmieniają się.

Grupa Geo o czynnikach wpływających na wartość mieszkań

Decydując się na zakup mieszkania, kierujemy się różnymi kryteriami. Wielkością, lokalizacją czy standardem wykończenia. I to właśnie takie cechy mają zasadniczy wpływ na cenę lokalu, dlatego nie powinno dziwić, że podobne do siebie metrażem mieszkania różnią się pod tym względem znacząco. Co w takim razie najbardziej wpływa na wartość zakupionego M?

Hossa na rynku deweloperskim

Od kilku lat utrzymuje się dobra passa w branży deweloperskiej. Rośnie liczba oddanych inwestycji i pozwoleń na budowę kolejnych.

Geo Grupa o rekordwym początku roku w branży

Początek 2017 roku okazał się rekordowy pod wieloma względami. Jak podaje GUS, w styczniu i lutym deweloperzy uzyskali 21,3 tys. pozwoleń budowę, co oznacza wzrost o 62 proc. względem analogicznego okresu sprzed roku.

Grupa Geo o rosnącym znaczeniu seniorów na rynku mieszkań

W 2050 roku osób w wieku poprodukcyjnym (kobiety 60+, mężczyźni 65+) będzie więcej niż 25-latków. Dane te pokazują, że polskie społeczeństwo się starzeje. Nadchodzące zmiany powinny być wskazówką dla deweloperów, jakie mieszkania powinni zacząć budować. Osoby w wieku emerytalnym coraz częściej są świadomi przeszkód jakie będą ich czekać w przyszłości, dlatego chętniej podejmą decyzję o przeprowadzce, np. do mniejszego mieszkania 

Grupa Geo na temat mieszkań o podwyższonym standardzie

Lokale premium wciąż są mniej popularne od tych kompaktowych, które są najpopularniejsze na rynku pierwotnym. Nie oznacza to, że nabywców brakuje. Sektor ten jest także coraz bardziej popularny wśród inwestorów z powodu utrzymujących się na niskim poziomie stóp procentowych.

Grupa Geo o promocji inwestycji w internecie

Działania marketingowe w branży deweloperskiej nie ograniczają się jedynie do tradycyjnych reklam czy obecności na targach, coraz częściej wykorzystywane są do tego media społecznościowe.

GrupaGeo o sile nabywczej Polaków

W 2006 roku przeciętna pensja Polaka, pozwalała mu na zapłatę niemal 70 procent ceny mkw. nowego lokalu. Lata kryzysu ekonomicznego przyniosły istotne zmiany, kiedy to mieszkania drożały, a średnie wynagrodzenia pozostawały na tym samym poziomie. Aktualne dane, za rok 2015, pokazują, że nadchodzą lepsze czasy.

Ulubione ()