Wróć do listy aktualności
20 Grudzień 2017

GRUPA GEO NA TEMAT RYNKU NIERUCHOMOŚCI W NADCHODZĄCYM ROKU

Mijający rok jest rekordowy pod względem liczby sprzedanych lokali. Jakie zmiany czekają deweloperów w przyszłym roku? Czy nastąpi nieuchronny wzrost cen mieszkań?

Deweloperzy w ostatnim roku uzyskali 130,5 tys. pozwoleń na budowę. Po raz pierwszy przekroczyli próg 130 tys. Oprócz tego, na najwyższym poziomie jest również liczba mieszkań oddanych do użytku.

Od 1 stycznia 2018 roku zmianie ulegają warunki techniczne, jakie powinny spełniać budynki i ich usytuowanie. Nowe regulacje dotyczą m.in. wprowadzenia minimalnego metrażu mieszkania, który dla nowo budowanych mieszkań będzie wynosił 25 m².

Przepisy uchylają także zakaz lokowania aneksu kuchennego w kawalerkach, pod warunkiem, że zostanie w nim zainstalowana kuchenka elektryczna oraz wentylacja -  twierdzi Piotr Kijanka, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Grupie Deweloperskiej Geo

Jakie inne zmiany czekają rynek nieruchomości? Czy wraz z nowym rokiem mieszkania zdrożeją? Przeczytajcie, co na ten temat twierdzi nasz ekspert w artykule opublikowanym w serwisie Infor.pl w dniu 20.12.2017 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/Rynek-nieruchomosci-2018

 ​​​​​​​

Ulubione ()