GRUPA GEO O ZMIANACH NA RYNKU NIERUCHOMOŚCI W 2018 ROKU

Mijający rok jest rekordowy pod względem liczby sprzedanych mieszkań, a najbliższe miesiące zapowiadają się równie obiecująco. W 2018 roku rynek nieruchomości czekają jednak zmiany, m.in. w prawie budowlanym.

GRUPA GEO O MIESZKANIACH W KRAKOWIE

W ostatnich miesiącach ceny krakowskich nieruchomości poszły znacznie w górę i na razie nic nie wskazuje na to, że trend ten w najbliższym czasie ulegnie zmianie. Jakie mieszkanie jesteśmy w stanie kupić w stolicy Małopolski, dysponując kapitałem w postaci 300 tys. zł?

Z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera wynika, że mieszkania w Krakowie w ostatnich miesiącach znacznie zdrożały. Od sierpnia do października tego roku za mkw. lokalu trzeba było zapłacić średnio 6844 zł, a więc o 11,6 proc. więcej niż w tym samym okresie 2017 roku. Tym samym stolica Małopolski nadal pozostaje drugim najdroższym rynkiem nieruchomości w kraju. Wyprzedza ją tylko Warszawa z rekordową ceną za mkw. - 8533 zł.

Wzrost cen mieszkań dotyczy praktycznie całej Polski. Jednak rozpiętość cenowa pomiędzy poszczególnymi mieszkaniami jest nadal bardzo duża. Kwota, jaką zapłacimy za interesujące nas lokum, zależy od samej inwestycji, jakości użytych materiałów budowlanych, oferowanych udogodnień, preferowanego przez nas piętra, metrażu, liczby pokoi, a przede wszystkim położenia inwestycji na mapie miasta - tradycyjnie im bliżej centrum, tym drożej - zwraca uwagę Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na portalu housemarket.pl w dniu 07.12.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/mieszkanie-w-krakowie-za-300-tys

GRUPA GEO O INWESTOWANIU W MIESZKANIÓWKĘ

Jak wskazują badania sondażowe, przeprowadzone przez RynekPierwotny.pl, odsetek nieruchomości kupowanych w celach inwestycyjnych wynosił w ostatnich kwartałach 30-35 proc. W których miastach najbardziej opłaca się kupić mieszkanie na wynajem?

Według portalu Home Broker, utrzymujące się na wysokim poziomie ceny nieruchomości sprawiają, że opłacalność inwestycji w mieszkanie na wynajem nieco spadła. Jednak w dalszym ciągu to korzystniejsza opcja niż zdeponowane w banku pieniądze, które po prostu tracą na wartości.

 Dla osób, które chcą zainwestować w mieszkanie na wynajem, najlepszym rozwiązaniem jest zakup lokalu w dużym mieście, które daje gwarancje szybkiego znalezienie lokatorów. Takim miastem jest np. Kraków czy Wrocław. Każdego roku przyjeżdżają tu setki studentów poszukujących mieszkań na wynajem - mówi prezes Grupy Deweloperskiej Geo. - Nie bez znaczenia pozostaje też lokalizacja. W Krakowie chętnie zamieszkiwaną dzielnicą jest Krowodrza, doceniana głównie za dobre połączenie z centrum miasta - dodaje.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na łamach Dziennika Wschodniego w dniu 05.12.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

GRUPA GEO NA TEMAT BUDOWY NOWYCH MIESZKAŃ

Nowe inwestycje mieszkaniowe nadal powstają w zawrotnym tempie. W październiku rozpoczęto budowę największej liczby mieszkań w historii - tak wynika z ostatnich danych zamieszczonych przez Główny Urząd Statystyczny i analizy przeprowadzonej przez Home Brokera. 

 Pomimo symptomów świadczących o zbliżającym się końcu budowlanego boomu, w ubiegłym miesiącu rozpoczęto budowę 16 228 mieszkań, a tym samym o 23 proc. pobito rekord sprzed dwóch miesięcy. Entuzjazmu deweloperów nie osłabia nawet spadek popytu na nowe mieszkania. Jak wskazuje portal RynekPierwotny.pl, w III kwartale tego roku deweloperzy sprzedali o ponad 20 proc. mniej lokali mieszkalnych niż w tym samym czasie w roku 2017.

Spadek sprzedaży mieszkań ma związek z nieuniknionym wzrostem ich cen. Deweloperzy muszą poradzić sobie zarówno z droższymi materiałami budowlanymi, wyższymi wynagrodzeniami, jak również deficytem pracowników - komentuje Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na portalu otodom.pl w dniu 05.12.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/deweloperzy-nigdy-nie-budowali-tak-duzo

GRUPA GEO O PREFERENCJACH ZAKUPOWYCH POLAKÓW

Z badania Grupy ING Finansowy Barometr ING. Jak Polacy kupują mieszkania i domy?” wynika, że ponad 40 proc. Polaków rozpoczyna przeglądanie ofert mieszkań dopiero po zawężeniu obszarów poszukiwań do konkretnej dzielnicy. Dlaczego tak bardzo zależy nam na lokalizacji i co jeszcze wpływa na wybór konkretnego lokalu?

Jesteśmy skłonni zapłacić więcej, gdy inwestycja usytuowana jest  w idealnej dla nas dzielnicy. Dla porównania, w pozostałych badanych europejskich krajach, pierwszorzędnym kryterium wyboru jest cena. Okolicę, w jakiej znajduje się mieszkanie, wskazało zaledwie 23 proc. respondentów. (Finansowy Barometr ING. Jak Polacy kupują mieszkania i domy).

O ile cena mieszkania nie jest najważniejszym kryterium, to nadal znajduje się w czołówce zestawienia. Jak wskazuje ING, zwraca na nią uwagę 36 proc. ankietowanych Polaków. To i tak znacznie mniej osób niż w innych badanych krajach europejskich, gdzie zakres cenowy jest decydującym kryterium dla 45 proc. respondentów.

Oferta mieszkań na rynku krakowskim jest na tyle urozmaicona, że każdy znajdzie coś dostosowanego do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Z uwagi na ogromną liczbę studentów, zakup mieszkania na wynajem jest w tym mieście wyjątkowo opłacalny - mówi Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Co jeszcze ma wpływ na decyzję kupujących? Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na łamach rocznika “Mieszkanie od dewelopera. Poradnik kupującego” - edycja 2018/2019, wydawanego przez Krakowski Rynek Nieruchomości.

Zachęcamy do lektury!

https://e-wydania.krnmedia.pl/katalog/dodatek33/nologin.html

GRUPA GEO NA TEMAT ZALET KAWALEREK

Pomimo wzrostu cen mieszkań deweloperzy wciąż obserwują popyt na mniejsze lokale, szczególnie kawalerki, a także małe mieszkania dwupokojowe. Dlaczego inwestorzy chętnie wybierają ten typ lokali?

Jak twierdzi Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo: Kawalerki to idealny zakup dla osób dysponujących mniejszym budżetem. W przypadku wspomagania się kredytem hipotecznym zadłużamy się na niższą kwotę, łatwiej jest nam odłożyć pieniądze na wymagany wkład własny, tańsze jest także wykończenie wnętrza mieszkania oraz jego umeblowanie.

W związku z tym kawalerki często wybierane są jako pierwsze mieszkanie dla młodych, usamodzielniających się osób, chcących mieszkać “na swoim” bez zaciągania kredytu na wiele lat. Ten typ mieszkania sprawdzi się również jako lokum dla seniora, osoby starszej, o niskiej zdolności kredytowej, która potrzebuje przytulnego, a przy tym niedużego miejsca dla siebie.

Jakie są inne zalety mieszkania w kawalerce? Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na portalu KRN.pl w dniu 03.12.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/Inwestowanie-w-kawalerki

GRUPA GEO O NAJLEPSZEJ DZIELNICY KRAKOWA

Najbardziej rozchwytywanymi dzielnicami Krakowa wcale nie są te leżące w ścisłym centrum, ale te nieco od niego oddalone. Na tej liście znajduje się m.in. Krowodrza. Co takiego ma w sobie ten rejon Krakowa?

Przy wyborze mieszkania jedną z kluczowych kwestii jest lokalizacja. Krowodrza pod tym względem prezentuje się naprawdę nieźle. Do centrum miasta mamy zaledwie 2,5 km. W najbliższej okolicy nie brakuje także mniejszych punktów handlowych oraz centrów biznesowych.

- Ogromną zaletą Krowodrzy jest węzeł komunikacyjny. Mieszkańcy tej dzielnicy mają blisko pętlę tramwajową i autobusową oraz stację kolejową. Wszystkie te czynniki powodują, że Krowodrza uchodzi za niezwykle wygodne miejsce do życia, co jednocześnie przekłada się na ceny mieszkań - mówi prezes Grupy Deweloperskiej Geo Ewa Foltańska-Dubiel.

Jak prezentują się ceny mieszkań w dzielnicy Krowodrza? Czy zapłacimy tu więcej niż w innych częściach Krakowa? Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na portalu rynekpierwotny.pl w dniu 16.11.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/Krowodrza-najlepsza-dzielnica-Krakowa

GRUPA GEO O MIESZKANIACH WYKOŃCZONYCH “POD KLUCZ”

W Polsce niewielu deweloperów posiada w swojej ofercie mieszkania urządzone “pod klucz”, do których wystarczy tylko wnieść meble. Czy jest to bardziej opłacalne rozwiązanie niż najbardziej popularny na rynku nieruchomości stan deweloperski?

Wielu inwestorów współpracuje z firmami, które zajmują się kompleksowym wykańczaniem wnętrz. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia szybsze, a często też i tańsze wykończenie mieszkania. Pakiety ekonomiczne zaczynają się już od 600 zł za mkw., a uśredniona cena danej usługi wynosi około 1100 zł za mkw.

Decydując się na taką usługę, klient nie musi zajmować się takimi sprawami jak projekt, zakup materiałów czy koordynacja prac. Ma również pewność, że jego mieszkanie znajduje się w rękach doświadczonych fachowców. Poza tym okres gwarancyjny wynosi najczęściej 2 lata - to naprawdę bardzo korzystna opcja - zauważa Ewa Foltańska-Dubiel.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na łamach Rzeczpospolitej w dniu 07.11.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

GRUPA GEO O KOSZTACH ZWIĄZANYCH Z WYKOŃCZENIEM MIESZKANIA

Kupując mieszkanie, już na wstępie warto przeanalizować koszty związane z jego wykończeniem. Czy bardziej opłaca się kupić mieszkanie urządzone “pod klucz”? Gdzie szukać oszczędności?

Zakładając, że kupujemy mieszkanie o popularnym metrażu 50 mkw., powinniśmy być przygotowani na wydatek przynajmniej 50 tys. zł. Wykańczając lokal w średnim standardzie, musimy liczyć się z kosztami w okolicach 75-100 tys. zł. Mieszkania premium nie mają tak naprawdę górnej granicy cenowej, dolna to około 150 tys. zł.

Wykończenie mieszkania jest zdecydowanie droższe niż jeszcze kilka lat temu. Aby jak najbardziej zminimalizować wydatki związane z usługami, część prac warto wykonać samemu lub z pomocą rodziny. Do najprostszych czynności należy malowanie ścian i układanie paneli podłogowych - mówi prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta ukazał się na portalu housemarket.pl w dniu 09.11.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/ile-kosztuje-wykonczenie-mieszkania

GRUPA GEO O WYKOŃCZENIU MIESZKANIA

Decydując się na zakup mieszkania, już na wstępie warto przeanalizować koszty związane z jego wykończeniem. Jak podaje portal domiporta.pl, za mkw. wykończonego lokalu w jednym z dużych miast, zapłacimy od 1000 do 3000 zł.

 Zakładając, że kupujemy mieszkanie o popularnym metrażu 50 mkw., powinniśmy być przygotowani na wydatek przynajmniej 50 tys. zł. Wykańczając lokal w średnim standardzie, musimy liczyć się z kosztami w okolicach 75-100 tys. zł. Mieszkania premium nie mają tak naprawdę górnej granicy cenowej, dolna to około 150 tys. zł.

Wykończenie mieszkania jest zdecydowanie droższe niż jeszcze kilka lat temu. Aby jak najbardziej zminimalizować wydatki związane z usługami, część prac warto wykonać samemu lub z pomocą rodziny. Do najprostszych czynności należy malowanie ścian i układanie paneli podłogowych - mówi prezes Grupy Deweloperskiej Geo. - Nie oszczędzajmy jednak np. na wykańczaniu łazienki - dodaje.

 Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na łamach Gazety Współczesnej w dniu 06.11.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

GRUPA GEO NA TEMAT OSZCZĘDNOŚCI PRZY WYKAŃCZANIU LOKALU

Decydując się na zakup mieszkania, już na wstępie warto przeanalizować koszty związane z jego wykończeniem. Gdzie szukać oszczędności?

Stan deweloperski to najczęściej stan pośredni pomiędzy stanem surowym budynku a lokalem gotowym do zamieszkania. Poszczególne składowe mogą różnić się w zależności od oferty dewelopera, dlatego przed zakupem mieszkania niezbędne jest dokładne przeanalizowanie szczegółów umowy, którą podpisujemy z inwestorem.

Jeśli planujemy usunięcie jednej ze ścian, postawienie ścianek działowych czy zainstalowanie ogrzewania podłogowego, należy zgłosić to już w początkowym etapie budowy inwestycji. Wykonanie takich zmian dopiero po odbiorze mieszkania jest o wiele bardziej problematyczne, a co za tym idzie - kosztowne - twierdzi Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta ukazał się na portalu rynekpierwotny.pl w dniu 05.11.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/wykonczenie-mieszkania

GRUPA GEO O USŁUGACH PROJEKTOWO-WYKOŃCZENIOWYCH

Obecnie na ekipę remontową trzeba czekać nawet 5 miesięcy. Coraz większym powodzeniem cieszą się oferowane przez deweloperów pakiety wykończeniowe. Ile kosztuje taka usługa?

GRUPA GEO O WZROŚCIE CEN MIESZKAŃ

Z danych zebranych przez Home Broker, wynika, że ceny mieszkań wciąż rosną i co ciekawe, są obecnie najwyższe od 2008 roku. Najwięcej zapłacimy za lokal w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Skąd biorą się tak wysokie podwyżki i kiedy można oczekiwać spadku cen nieruchomości?

Na rynku mieszkaniowym nie widać spodziewanego spowolnienia. Jak podaje GUS, w okresie od stycznia do sierpnia 2018 r. deweloperzy oddali do użytkowania 68495 lokali, a więc o 8,1 proc więcej niż w tym samym czasie w roku poprzednim. W ciągu 8 miesięcy rozpoczęli budowę 89113 mieszkań, tj. o ponad 20 tys. więcej niż w analogicznym okresie 2017. Wzrosła również liczba wydanych pozwoleń na budowę oraz zgłoszeń z projektem budowlanym.

Drożejące mieszkania to pokłosie wyższych kosztów generalnego wykonawstwa. Firmy budowlane od dłuższego czasu borykają się z problemem deficytu siły roboczejDodatkową bolączką są znaczne wzrosty cen materiałów budowlanych, a także brak atrakcyjnych gruntów pod realizację kolejnych inwestycji - zauważa Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na portalu otodom.pl w dniu 24.10.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/ceny-mieszkan-galopuja

GRUPA GEO NA TEMAT WZROSTU CEN MIESZKAŃ

Ceny mieszkań nadal sukcesywnie rosną, a deweloperzy wciąż uruchamiają nowe inwestycje. Problem jest jednak dostępność działek budowlanych, rosnące koszty wykonawstwa i materiałów budowlanych.

- Ceny mieszkań na pewno nie spadną. Przeciwnie, realny wydaje się wzrost o kilka procent - mówi Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo

Czy zmniejszy się popyt na nowe mieszkania, a obecne projekty staną się nieopłacalne?

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na łamach Rzeczpospolitej w dniu 28.09.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

GRUPA GEO NA TEMAT POPULARNEGO METRAŻU MIESZKANIA

Pomimo lekkiego spowolnienia deweloperzy wciąż notują wysokie wyniki sprzedaży. Największym powodzeniem cieszą się niewielkie lokale dwupokojowe w mniej popularnych dzielnicach dużych miast.

GRUPA GEO O GRUNTACH POD BUDOWĘ NOWYCH OSIEDLI

Najlepsze parcele znikają z rynku w ekspresowym tempie, a ich ceny sukcesywnie rosną. Jak radzą sobie z tym problemem deweloperzy? 

 - Nasza firma sukcesywnie kupowała grunty przez cały okres działalności, a jest to już 30 lat - mówi Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo. - Mamy specjalną komórkę, która zajmuje się wyszukiwaniem ziemi, badaniem jej pod kątem użyteczności. Teraz, gdy ceny gruntów rosną, a liczba ofert drastycznie się zmniejsza, możemy dzięki temu realizować zaplanowane inwestycje.

Co stoi za wzrostem cen ziemi? Gdzie o działki budowlane jest najtrudniej? Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na łamach Rzeczpospolitej w dniu 27.07.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

NOWA INWESTYCJA PRZY ULICY MAZOWIECKIEJ W KRAKOWIE!

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy sprzedaż mieszkań w naszej nowej inwestycji Mazowiecka 72 w krakowskiej dzielnicy Krowodrza. Pierwsza łopata już wbita, przy budowie budynku, bezpośrednio przylegającego do Młynówki Królewskiej, a jednocześnie zlokalizowanego w bliskim sąsiedztwie centrum Krakowa. W 4-kondygnacyjnym budynku znajdzie się m.in. parking podziemny, balkony lub ogródki w każdym z mieszkań oraz drewniane okna trzyszybowe.

Nasza nowa inwestycja to idealne miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób, które cenią sobie bliskość terenów zielonych i ciszę, a jednocześnie chcą mieszkać niedaleko centrum - mówi Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Więcej informacji na stronie: https://geogrupa.pl/pl/oferta/krakow/krowodrza/mazowiecka-72

oraz w Dziale sprzedaży Kraków.

Serdecznie zapraszamy!

GRUPA GEO NA TEMAT MIESZKAŃ DLA SENIORÓW

Polskie społeczeństwo się starzeje, a seniorzy stają się coraz bardziej istotną grupą klientów rynku mieszkaniowego. Pomimo tego, że osiedla senioralne to w naszym kraju wciąż nowość, mogą one w perspektywie najbliższych lat zyskiwać na popularności.

GRUPA GEO NOMINOWANA W KONKURSIE NA KRAKOWSKIEGO DEWELOPERA ROKU 2018

Inwestycja Fabryka Czekolady Grupy Deweloperskiej Geo zawalczy w tegorocznym konkursie o tytuł Krakowskiego Dewelopera oraz statuetkę Złotego Sokoła. Wytypowany kompleks mieszkaniowy to symbol zmian, które dokonują się nie tylko w Krowodrzy, ale i w całym Krakowie.

GRUPA GEO O ZAKUPACH MIESZKANIOWYCH OBCOKRAJOWCÓW

Jak podaje RynekPierwotny.pl, Ukraińcy przejęli od Niemców pałeczkę pierwszeństwa pod względem kupowanych w Polsce mieszkań. W 2017 roku najwięcej transakcji zrealizowano w stolicy oraz w Krakowie.

GRUPA GEO NA TEMAT UKRAIŃCÓW ZAINTERESOWANYCH POLSKIMI MIESZKANIAMI

Przybywa obcokrajowców zainteresowanych zakupem mieszkań w Polsce. Dominującą grupą są obywatele Ukrainy, którzy nabywają lokale zarówno na własność, jak i na wynajem.

GRUPA GEO NA TEMAT HOSSY NA RYNKU MIESZKANIOWYM

Z najnowszych danych zamieszczonych przez GUS wynika, że hossa w mieszkaniówce trwa w najlepsze. Jednak jak zauważa Home Broker, zmniejsza się dynamika sprzedaży, a na rynku pojawiają się sygnały alarmowe.

GRUPA GEO O INWESTOWANIU W MIESZKANIE DLA STUDENTA

Część rodziców, których dzieci rozpoczynają studia w innym mieście, wspomaga je finansowo, a tym samym staje przed dylematem - wynająć pokój czy kupić studentowi mieszkanie? Okazuje się, że inwestycja w mieszkanie może opłacać się także osobom zaciągającym kredyt hipoteczny.

Zakup mieszkania dla studiującego dziecka to nie tylko sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na wynajmie, ale też pomysł na inwestycję, która w przyszłości może okazać się bardzo dochodowa.

GRUPA GEO NA TEMAT KREDYTÓW MIESZKANIOWYCH

Polacy chętnie korzystają z pomocy banków, a przy tym nie boją się zadłużać na coraz wyższe kwoty. Jak wskazuje Open Finance, zdolność kredytowa nie jest już problemem, dwie pracujące osoby mogą pożyczyć na mieszkanie ponad pół miliona złotych.

GRUPA GEO NA TEMAT SPEKULANTÓW NA RYNKU MIESZKANIOWYM

Największym powodzeniem cieszą się mieszkania w atrakcyjnych lokalizacjach z funkcjonalnie zaprojektowaną przestrzenią. Kupowane są nie tylko jako inwestycje przeznaczone na wynajem, ale też z myślą o sprzedaży.

GRUPA GEO O RYNKU MIESZKANIOWYM BEZ MDM

Deweloperzy muszą radzić sobie bez rządowego wsparcia. Program MdM, zasilający głównie rynek pierwotny, przeszedł do historii. Czy wzrośnie zainteresowanie lokalami z drugiej ręki?

GRUPA GEO NA TEMAT MIESZKAŃ WYKOŃCZONYCH POD KLUCZ

Deweloperzy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, coraz częściej oferują możliwość nabycia lokalu wykończonego pod klucz. Kto decyduje się na zakup takiego mieszkania i dlaczego?

Promocja FABRYKA CZEKOLADY-pakiet Internetu i TV kablowej na 1 rok za 1.23zł brutto

TO JUŻ NAPRAWDĘ OSTATNIA SZANSA BY ZAMIESZKAĆ W PRESTIŻOWYM MIEJSCU

Funkcjonalne, 3 pokojowe mieszkania, w świetnej lokalizacji - przy ulicy  Wrocławskiej

GRUPA GEO NA TEMAT INWESTOWANIA W MIESZKANIA W KATOWICACH

W Katowicach znacznie wzrosła oferta mieszkań wprowadzanych na rynek przez deweloperów, a także liczba uzyskanych pozwoleń na budowę kolejnych inwestycji. Co sprzyja kupowaniu mieszkań w Stolicy Górnego Śląska?

Z analizy przeprowadzonej przez HomeBroker i Domiporta.pl.,wynika, że najwięcej pieniędzy zarobimy, kupując mieszkanie właśnie w Katowicach. Przeznaczając lokal na wynajem, średnio można uzyskać 36,7 zł za mkw., co oznacza rentowność netto na poziomie 6,58% w skali roku.

To znacznie więcej niż jesteśmy w stanie zarobić w Warszawie, gdzie rentowność najmu wynosi 5,6% czy Krakowie, gdzie oczekiwany zysk netto równy jest 4,75%

Rentowność inwestycji zależy m.in. od ceny mieszkania. Na katowickim rynku nieruchomości ceny mieszkań są wyjątkowo przystępne. Podobne mieszkanie jesteśmy w stanie kupić prawie o połowę taniej niż w stolicy - zwraca uwagę wiceprezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Co jeszcze przemawia za zakupem lokalu w Katowicach? Przeczytajcie wypowiedź naszego eksperta w artykule opublikowanym 30.03.2018 r. na portalu Interia.

Zapraszamy do lektury!

http://bit.ly/Inwestowanie-w-Katowicach

GRUPA GEO O RODO W BRANŻY NIERUCHOMOŚCI

RODO, unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych zacznie obowiązywać już 25 maja 2018 roku. W jaki sposób deweloperzy powinni przygotować się do nowych regulacji, aby odpowiednio zabezpieczyć dane klientów i nie ponieść wielomilionowych kar?

GRUPA GEO NA TEMAT MIESZKAŃ KUPOWANYCH PRZEZ CUDZOZIEMCÓW

Obywatele Ukrainy są obecnie liderami zakupów nieruchomości w naszym kraju wśród obcokrajowców. Częściej nabywają lokum na własność, niż decydują się na wynajem.

GRUPA GEO O ROSNĄCYM POPYCIE NA MIESZKANIA WE WROCŁAWIU

We Wrocławiu buduje się rekordową liczbę mieszkań, a zapotrzebowanie nabywców na nowe lokale stale rośnie. Stolica Dolnego Śląska przyciąga inwestorów jak magnes. Nie odstraszają ich nawet rosnące ceny mieszkań.

GRUPA GEO NA TEMAT ZMIAN CEN NA RYNKU NIERUCHOMOŚCI

Z analizy Home Broker i Open Finance wynika, że Kraków nie jest już drugim po stolicy najdroższym miastem Polski. Więcej za mieszkanie trzeba zapłacić we Wrocławiu i Poznaniu.

GRUPA GEO O RYZYKU PRZY ZAKUPIE MIESZKANIA Z RYNKU WTÓRNEGO

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie z rynku wtórnego, aby nie przejąć cudzych długów i nie zamieszkać z niechcianymi lokatorami?

GRUPA GEO NA TEMAT PREFERENCJI MIESZKANIOWYCH POLAKÓW

Polacy cenią sobie przede wszystkim dogodną lokalizację mieszkania, a dopiero później analizują koszty jej zakupu. Dlaczego atrakcyjne położenie nieruchomości jest dla nas ważniejsze od jego ceny?

GRUPA GEO O LOKALIZACJI MIESZKANIA

Polacy najpierw szukają mieszkania w dogodnym dla siebie położeniu, a dopiero później analizują ceny. Dlaczego lokalizacja jest dla nas ważniejsza niż koszt zakupu nieruchomości?

GRUPA GEO NA TEMAT MIESZKANIA DLA SINGLA

Atrakcyjna lokalizacja, niewielki metraż, a przede wszystkim dostępny budżet to najważniejsze aspekty, które bierze pod uwagę singiel planujący zakup nieruchomości. Jakie lokum najlepiej spełni jego wymagania?

GRUPA GEO NA TEMAT ZMIAN W PRZEPISACH O ZAGOSPODAROWANIU PRZESTRZENNYM

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym może przyczynić się do znacznego zmniejszenia liczby budowanych w Polsce mieszkań.

GRUPA GEO NA TEMAT OBOWIĄZUJĄCEGO PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI

Od nowego roku zmianie uległy maksymalne stawki podatku od nieruchomości. Ile trzeba będzie zapłacić i kogo dotyczy ta opłata?

Podatek od nieruchomości odprowadzają wszystkie osoby posiadające mieszkania i lokale użytkowe wyodrębnione prawnie, budynki oraz grunty niebędące gruntami rolnymi ani leśnymi.

GRUPA GEO NA TEMAT WZROSTU PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI

Górna granica stawek podatku od nieruchomości ogłaszana jest każdego roku przez Ministra Finansów. Od nowego roku podatek wzrósł o wskaźnik inflacji, a więc o 1,9%. Ile trzeba będzie oddać do gminy?

Ulubione ()