Wróć do listy aktualności
07 Grudzień 2018

GRUPA GEO O MIESZKANIACH W KRAKOWIE

W ostatnich miesiącach ceny krakowskich nieruchomości poszły znacznie w górę i na razie nic nie wskazuje na to, że trend ten w najbliższym czasie ulegnie zmianie. Jakie mieszkanie jesteśmy w stanie kupić w stolicy Małopolski, dysponując kapitałem w postaci 300 tys. zł?

Z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera wynika, że mieszkania w Krakowie w ostatnich miesiącach znacznie zdrożały. Od sierpnia do października tego roku za mkw. lokalu trzeba było zapłacić średnio 6844 zł, a więc o 11,6 proc. więcej niż w tym samym okresie 2017 roku. Tym samym stolica Małopolski nadal pozostaje drugim najdroższym rynkiem nieruchomości w kraju. Wyprzedza ją tylko Warszawa z rekordową ceną za mkw. - 8533 zł.

Wzrost cen mieszkań dotyczy praktycznie całej Polski. Jednak rozpiętość cenowa pomiędzy poszczególnymi mieszkaniami jest nadal bardzo duża. Kwota, jaką zapłacimy za interesujące nas lokum, zależy od samej inwestycji, jakości użytych materiałów budowlanych, oferowanych udogodnień, preferowanego przez nas piętra, metrażu, liczby pokoi, a przede wszystkim położenia inwestycji na mapie miasta - tradycyjnie im bliżej centrum, tym drożej - zwraca uwagę Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na portalu housemarket.pl w dniu 07.12.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/mieszkanie-w-krakowie-za-300-tys

Ulubione ()