Wróć do listy aktualności
03 Grudzień 2018

GRUPA GEO NA TEMAT ZALET KAWALEREK

Pomimo wzrostu cen mieszkań deweloperzy wciąż obserwują popyt na mniejsze lokale, szczególnie kawalerki, a także małe mieszkania dwupokojowe. Dlaczego inwestorzy chętnie wybierają ten typ lokali?

Jak twierdzi Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo: Kawalerki to idealny zakup dla osób dysponujących mniejszym budżetem. W przypadku wspomagania się kredytem hipotecznym zadłużamy się na niższą kwotę, łatwiej jest nam odłożyć pieniądze na wymagany wkład własny, tańsze jest także wykończenie wnętrza mieszkania oraz jego umeblowanie.

W związku z tym kawalerki często wybierane są jako pierwsze mieszkanie dla młodych, usamodzielniających się osób, chcących mieszkać “na swoim” bez zaciągania kredytu na wiele lat. Ten typ mieszkania sprawdzi się również jako lokum dla seniora, osoby starszej, o niskiej zdolności kredytowej, która potrzebuje przytulnego, a przy tym niedużego miejsca dla siebie.

Jakie są inne zalety mieszkania w kawalerce? Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na portalu KRN.pl w dniu 03.12.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/Inwestowanie-w-kawalerki

Ulubione ()