Wróć do listy aktualności
24 Październik 2018

GRUPA GEO O WZROŚCIE CEN MIESZKAŃ

Z danych zebranych przez Home Broker, wynika, że ceny mieszkań wciąż rosną i co ciekawe, są obecnie najwyższe od 2008 roku. Najwięcej zapłacimy za lokal w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Skąd biorą się tak wysokie podwyżki i kiedy można oczekiwać spadku cen nieruchomości?

Na rynku mieszkaniowym nie widać spodziewanego spowolnienia. Jak podaje GUS, w okresie od stycznia do sierpnia 2018 r. deweloperzy oddali do użytkowania 68495 lokali, a więc o 8,1 proc więcej niż w tym samym czasie w roku poprzednim. W ciągu 8 miesięcy rozpoczęli budowę 89113 mieszkań, tj. o ponad 20 tys. więcej niż w analogicznym okresie 2017. Wzrosła również liczba wydanych pozwoleń na budowę oraz zgłoszeń z projektem budowlanym.

Drożejące mieszkania to pokłosie wyższych kosztów generalnego wykonawstwa. Firmy budowlane od dłuższego czasu borykają się z problemem deficytu siły roboczejDodatkową bolączką są znaczne wzrosty cen materiałów budowlanych, a także brak atrakcyjnych gruntów pod realizację kolejnych inwestycji - zauważa Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na portalu otodom.pl w dniu 24.10.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/ceny-mieszkan-galopuja

Ulubione ()