Wróć do listy aktualności
20 Grudzień 2018

GRUPA GEO O ZMIANACH NA RYNKU NIERUCHOMOŚCI W 2018 ROKU

Mijający rok jest rekordowy pod względem liczby sprzedanych mieszkań, a najbliższe miesiące zapowiadają się równie obiecująco. W 2018 roku rynek nieruchomości czekają jednak zmiany, m.in. w prawie budowlanym.

Od 1 stycznia 2018 roku zmianie ulegają warunki techniczne, jakie powinny spełniać budynki i ich usytuowanie. Nowe regulacje dotyczą m.in. wprowadzenia minimalnego metrażu mieszkania, który dla nowo budowanych mieszkań będzie wynosił 25 m².

Przepisy dotyczą również umiejscowienia pralki. Do tej pory musiała być zaprojektowana w łazience. Od nowego roku o jej szczegółowej lokalizacji będzie decydował właściciel mieszkania - wyjaśnia ekspert z Grupy Deweloperskiej Geo

W nadchodzącym roku rynek nieruchomości będzie kształtował się w odniesieniu do panującej sytuacji gospodarczej oraz decyzji podjętych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Czy deweloperzy będą zmuszeni podnieść ceny mieszkań? Artykuł z wypowiedzią naszego klienta został opublikowany na łamach Dziennika Polskiego w dniu 20.12.2017 r.

Zachęcamy do lektury!

Ulubione ()