Wróć do listy aktualności
25 Lipiec 2018

GRUPA GEO NA TEMAT MIESZKAŃ DLA SENIORÓW

Jak podaje GUS, jeszcze 20 lat temu seniorzy stanowili zaledwie 16 proc. wszystkich mieszkańców Polski. Obecnie jest ich już prawie 24 proc, za 17 lat będzie to 1/ 3 populacji, a do roku 2050 Polska stanie się piątym, najstarszym społeczeństwem Unii Europejskiej. Jak wskazuje RynekPierwotny.pl, liczba osób pomiędzy 15 a 64 rokiem życia zmniejszy się o 8,3 mln. Przy czym osób po 65 roku życia będzie o 5,4 mln więcej.

Takie dane nie pozostawiają złudzeń; seniorzy stają się coraz bardziej liczącą się grupą społeczną, a w najbliższych latach trend ten będzie przybierał na sile. Żyjemy coraz dłużej i model rodziny ulega zmianie. Obecnie coraz mniej osób dorosłych mieszka z rodzicami. Wśród naszych klientów są tacy, którzy wyprowadzają się z rodzinnego domu i kupują lokal dla siebie lub wykorzystując swoją zdolność kredytową, kupują mieszkanie rodzicom, sami zaś zostają w ich domu - komentuje Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo

Jak powinno wyglądać mieszkanie dla seniora? Czy to wyłącznie luksus dla najbogatszych? Przeczytajcie wypowiedź naszego eksperta w artykule opublikowanym na łamach Dziennika Polskiego w dniu 25.07.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

Ulubione ()