Wróć do listy aktualności
07 Maj 2018

GRUPA GEO O INWESTOWANIU W MIESZKANIE DLA STUDENTA

Część rodziców, których dzieci rozpoczynają studia w innym mieście, wspomaga je finansowo, a tym samym staje przed dylematem - wynająć pokój czy kupić studentowi mieszkanie? Okazuje się, że inwestycja w mieszkanie może opłacać się także osobom zaciągającym kredyt hipoteczny.

Zakup mieszkania dla studiującego dziecka to nie tylko sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na wynajmie, ale też pomysł na inwestycję, która w przyszłości może okazać się bardzo dochodowa.

Nawet w przypadku zaciągnięcia kredytu, sytuacja prezentuje się korzystnie. Comiesięczną ratę finansujemy z pieniędzy uzyskanych z najmu. Student ma gdzie mieszkać, kredyt spłaca się sam, a mieszkanie staje się naszą własnością.

- Trend kupowania mieszkań dla studentów jest w Polsce coraz bardziej popularny. Rodzice posiadają już pewien kapitał i chcą go jakoś zainwestować, a przy okazji pomóc dzieciom. Tak naprawdę im wcześniej zdecydują się na ten krok, np. gdy dziecko jest jeszcze w szkole średniej, tym z finansowego punktu widzenia korzystniej - podkreśla prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Po jakim czasie zwróci się koszt zakupu takiego mieszkania? Jaki lokal wybrać? Przeczytajcie wypowiedź naszego eksperta w artykule opublikowanym 06.05.2018 r. na portalu LoveKraków.pl.

Zapraszamy do lektury!

http://bit.ly/Mieszkanie-dla-studenta-w-Krakowie

Ulubione ()