Wróć do listy aktualności
25 Kwiecień 2018

GRUPA GEO NA TEMAT KREDYTÓW MIESZKANIOWYCH

Polacy chętnie korzystają z pomocy banków, a przy tym nie boją się zadłużać na coraz wyższe kwoty. Jak wskazuje Open Finance, zdolność kredytowa nie jest już problemem, dwie pracujące osoby mogą pożyczyć na mieszkanie ponad pół miliona złotych.

 Najnowsze dane Biura Informacji Kredytowej wskazują, że wartość BIK Indeks w marcu tego roku zwiększyła się o 13 proc. w porównaniu z marcem 2017 roku. Średnia kwota wnioskowanego kredytu w ubiegłym miesiącu była równa 244,10 tys. zł, a więc o 22,2 tys. zł więcej niż przed rokiem.

Zaciąganie zobowiązania na wyższą kwotę może być następstwem wzrostu cen mieszkań oraz utrzymujących się od długiego czasu niskich stóp procentowych, a tym samym dostępności tanich kredytów - wyjaśnia Ewa Foltańska-Dubiel. - Co więcejzmieniają się preferencje Polaków, co do wielkości mieszkania, standardu wykończenia oraz dodatkowych udogodnień, a to przekłada się na wyższą cenę lokalu - dodaje.

Co jeszcze sprzyja kupowaniu mieszkań na kredyt? Czy wzrost stóp procentowych wpłynie na zmniejszenie popytu? Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na łamach Dziennika Polskiego w dniu 25.04.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

Ulubione ()