Wróć do listy aktualności
05 Grudzień 2018

GRUPA GEO O INWESTOWANIU W MIESZKANIÓWKĘ

Jak wskazują badania sondażowe, przeprowadzone przez RynekPierwotny.pl, odsetek nieruchomości kupowanych w celach inwestycyjnych wynosił w ostatnich kwartałach 30-35 proc. W których miastach najbardziej opłaca się kupić mieszkanie na wynajem?

Według portalu Home Broker, utrzymujące się na wysokim poziomie ceny nieruchomości sprawiają, że opłacalność inwestycji w mieszkanie na wynajem nieco spadła. Jednak w dalszym ciągu to korzystniejsza opcja niż zdeponowane w banku pieniądze, które po prostu tracą na wartości.

 Dla osób, które chcą zainwestować w mieszkanie na wynajem, najlepszym rozwiązaniem jest zakup lokalu w dużym mieście, które daje gwarancje szybkiego znalezienie lokatorów. Takim miastem jest np. Kraków czy Wrocław. Każdego roku przyjeżdżają tu setki studentów poszukujących mieszkań na wynajem - mówi prezes Grupy Deweloperskiej Geo. - Nie bez znaczenia pozostaje też lokalizacja. W Krakowie chętnie zamieszkiwaną dzielnicą jest Krowodrza, doceniana głównie za dobre połączenie z centrum miasta - dodaje.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na łamach Dziennika Wschodniego w dniu 05.12.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

Ulubione ()