Wróć do listy aktualności
08 Czerwiec 2018

GRUPA GEO NA TEMAT UKRAIŃCÓW ZAINTERESOWANYCH POLSKIMI MIESZKANIAMI

Przybywa obcokrajowców zainteresowanych zakupem mieszkań w Polsce. Dominującą grupą są obywatele Ukrainy, którzy nabywają lokale zarówno na własność, jak i na wynajem. 

 

W 2013 roku Ukraińcy kupili w naszym kraju zaledwie 11,4 proc. wszystkich mieszkań zakupionych przez cudzoziemców. W 2014 - 14,1 proc, w 2015 - 17,7 proc., w 2016 - 24,3 proc., a w 2017 udział ten wynosił już 26,7 proc.

Ukraińcy są najliczniejszą grupą imigrantów, która osiedla się w Polsce na stałe. Własne mieszkanie staje się dla nich takim gwarantem stabilizacji w naszym kraju, dlatego trend kupowania przez nich lokali mieszkalnych będzie stawał się coraz powszechniejszy - twierdzi prezes Grupy Deweloperskiej Geo. - Oczywiście wśród naszych klientów z Ukrainy są też osoby, które nabywają lokale w celach inwestycyjnych. Interesują ich zwłaszcza mieszkania położone w atrakcyjnej lokalizacji, blisko centrum np. nasza inwestycja Fabryka Czekolady - dodaje.

Gdzie najchętniej w Polsce obcokrajowcy kupują lokale mieszkalne? Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta ukazał się na portalu Infor.pl w dniu 08.06.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/Gdzie-obcokrajowcy-kupuja-najwiecej-mieszkan

Ulubione ()