Wróć do listy aktualności
24 Wrzesień 2018

GRUPA GEO NA TEMAT POPULARNEGO METRAŻU MIESZKANIA

Pomimo lekkiego spowolnienia deweloperzy wciąż notują wysokie wyniki sprzedaży. Największym powodzeniem cieszą się niewielkie lokale dwupokojowe w mniej popularnych dzielnicach dużych miast.

Pomimo poprawy standardu życia, wciąż częściej decydujemy się na niewielkie mieszkania, jednak już nie te najciaśniejsze. Jak wskazuje Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu RynekPierwotny.pl, w 2018 roku najczęściej kupowaliśmy lokale 2-pokojowe o powierzchni 38-48 mkw., które w ofercie deweloperów stanowiły 43 proc. wszystkich lokali mieszkalnych.

Czynnikiem decydującym o wyborze 2-pokojowego mieszkania jest przeważnie cena, gdyż lokale te są zdecydowanie tańsze np. od mieszkań 3 czy 4-pokojowych, a w przeciwieństwie do kawalerek - mają jeden dodatkowy pokój oraz większą powierzchnię. Poza tym jest to korzystny metraż dla osób traktujących zakup mieszkania jako inwestycję. Takie lokum najłatwiej jest później sprzedać bądź przeznaczyć na wynajem - mówi Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Ile trzeba zapłacić za takie samo mieszkanie w poszczególnych miastach Polski? Jakie lokalizacje są najbardziej popularne? Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na łamach Gazety Wyborczej w dniu 28.09.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

Ulubione ()