Wróć do listy aktualności
06 Grudzień 2017

GRUPA GEO O CORAZ WYŻSZYCH RATACH KREDYTÓW MIESZKANIOWYCH

Dla zdecydowanej większości Polaków kredyt hipoteczny jest jedynym sposobem na zakup własnego mieszkania. Rozwój gospodarczy i ekonomiczny kraju wpływa na zwiększenie zdolności kredytowej przeciętnego Kowalskiego. Jak długo utrzyma się taka sytuacja?

 W październiku 2017 r. banki oraz SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 10,7% w porównaniu z październikiem 2016 r.

Z jednej strony rozwija się gospodarka, mamy najniższe od lat bezrobocie i coraz wyższe wynagrodzenia Polaków. Z drugiej zaś, ważny jest poziom stóp procentowych, które utrzymują się na rekordowo niskim poziomie i mają bezpośredni wpływ na wysokość raty. W takiej sytuacji, nawet wyższe wymagania co do wkładu własnego nie są w stanie zniechęcić Polaków do zaciągania nowych kredytów – wyjaśnia  Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Grupie Deweloperskiej Geo.

Czy raty kredytów hipotecznych wzrosną? Artykuł z wypowiedzią naszego klienta został opublikowany na łamach Dziennika Polskiego w dniu 12.06.2017 r.

Zachęcamy do lektury!

Ulubione ()