Wróć do listy aktualności
27 Grudzień 2017

GRUPA GEO NA TEMAT OSTATNIEJ SZANSY NA DOPŁATĘ MDM

 

Ostatnia szansa na uzyskanie dopłaty do mieszkania na preferencyjnych zasadach to początek stycznia 2018 roku. Jakie warunki należy spełnić, aby ubiegać się o dofinansowanie? 

Pierwszą rzeczą, której należy dopilnować, gdy już zdecydujemy się na konkretną nieruchomość, jest spisanie umowy deweloperskiej, która zabezpiecza interesy zarówno kupującego, jak i sprzedającego.

Umowę przedwstępną należy spisać szczegółowo, gdyż przyspieszy to całą procedurę przyznawania dofinansowania. Powinna ona zawierać planowaną datę podpisania umowy kupna-sprzedaży, a także termin, w którym nastąpi oddanie lokalu. W tym przypadku dobrze jest zaplanować dłuższy czas, jednak nieprzekraczający 60 dni - tłumaczy Piotr Kijanka.

Sposobem na zwiększenie szans w programie MdM jest rejestracja wniosków w kilku bankach równocześnie. Osoba zainteresowana dofinansowaniem ma na to 60 dni, licząc od dnia złożenia pierwszego formularza.

O czym jeszcze należy pamiętać? Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na łamach Dziennika Polskiego w dniu 27.12.2017 r. oraz w wersji elektronicznej: http://bit.ly/final-mieszkanie-dla-mlodych

Zachęcamy do lektury!

Ulubione ()