Wróć do listy aktualności
09 Sierpień 2017

Komentarz Grupy Geo na temat zakupu mieszkań przez obcokrajowców

Cudzoziemcy w Polsce odpowiadają już za ok. 7 proc. zakupów mieszkań. Popyt z ich strony rośnie, szczególnie wśród osób przyjeżdżających zza wschodniej granicy. Ukraińcy wyprzedzili pod tym względem Brytyjczyków i Niemców.

Część zakupów to mieszkania na własny użytek, co jest efektem migracji zarobkowej i akademickiej, ale coraz więcej jest także zakupów pod inwestycje.

 - Jest to naturalną konsekwencją emigracji zarobkowej i akademickiej Ukraińców. Coraz częściej przenoszą się oni i pracują w naszym kraju, mają więc potrzeby mieszkaniowe, które zaspokajają poprzez rynek najmu, ale także coraz częściej poprzez rynek zakupów - mówi Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Grupie Deweloperskiej Geo. - Należy wyszczególnić dwie kategorii tych klientów. To osoby, które zaspokajają własne potrzeby mieszkaniowe, lub rodzice, którzy finansują zakup swoim dzieciom studiującym w naszym kraju. Drugą grupą są inwestorzy lokujący kapitał w naszym kraju - dodaje.

Czy popyt wśród obcokrajowców rośnie? Jak wyglądają dane z poprzednich lat?

Nasz ekspert komentuje sytuację na rynku mieszkaniowym, w artykule opublikowanym 8 sierpnia 2017 r. w serwisie Interia Biznes.

 Zapraszamy do lektury!

http://bit.ly/interia-ukraincy-kupuja-mieszkania

Ulubione ()