Wróć do listy aktualności
29 Grudzień 2017

GRUPA GEO O MIKROKAWALERKACH

Rząd chce uchwalić w przyszłym roku ustawę, która określiłaby minimalny metraż nowo budowanych mieszkań. Kłopot w tym, że proponowana wielkość takiego lokalu - minimum 25 mkw jest nierynkowa, bo deweloperzy takie mieszkania budują rzadko.

Nowych przepisów mało kto oczekuje, łącznie z młodymi ludźmi migrującymi do dużych miast. Z badania portalu Bankier.pl wynika, że aż 60 procent badanych chciałoby mieć w ofercie deweloperów tzw. mikrokawalerki, czyli mieszkania o powierzchni 16-25 mkw.

 Czasy się zmieniają, młodzi ludzie częściej przebywają poza miejscem zamieszkania, dlatego mało istotna jest dla nich np. pełnowymiarowa kuchnia, czy osobny pokój. Każdy powinien decydować indywidualnie o minimalnej przestrzeni, jakiej potrzebuje do życia - twierdzi Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Grupie Deweloperskiej Geo.

W jaki sposób nowe regulacje wpłyną na rynek nieruchomości? Artykuł z wypowiedziami naszego eksperta został opublikowany na łamach Gazety Wyborczej w dniu 29.12.2017 r.

Zapraszamy do lektury!

Ulubione ()