Wróć do listy aktualności
30 Marzec 2018

GRUPA GEO NA TEMAT INWESTOWANIA W MIESZKANIA W KATOWICACH

W Katowicach znacznie wzrosła oferta mieszkań wprowadzanych na rynek przez deweloperów, a także liczba uzyskanych pozwoleń na budowę kolejnych inwestycji. Co sprzyja kupowaniu mieszkań w Stolicy Górnego Śląska?

Z analizy przeprowadzonej przez HomeBroker i Domiporta.pl.,wynika, że najwięcej pieniędzy zarobimy, kupując mieszkanie właśnie w Katowicach. Przeznaczając lokal na wynajem, średnio można uzyskać 36,7 zł za mkw., co oznacza rentowność netto na poziomie 6,58% w skali roku.

To znacznie więcej niż jesteśmy w stanie zarobić w Warszawie, gdzie rentowność najmu wynosi 5,6% czy Krakowie, gdzie oczekiwany zysk netto równy jest 4,75%

Rentowność inwestycji zależy m.in. od ceny mieszkania. Na katowickim rynku nieruchomości ceny mieszkań są wyjątkowo przystępne. Podobne mieszkanie jesteśmy w stanie kupić prawie o połowę taniej niż w stolicy - zwraca uwagę wiceprezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Co jeszcze przemawia za zakupem lokalu w Katowicach? Przeczytajcie wypowiedź naszego eksperta w artykule opublikowanym 30.03.2018 r. na portalu Interia.

Zapraszamy do lektury!

http://bit.ly/Inwestowanie-w-Katowicach

Ulubione ()