Wróć do listy aktualności
24 Styczeń 2018

GRUPA GEO NA TEMAT OBOWIĄZUJĄCEGO PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI

Od nowego roku zmianie uległy maksymalne stawki podatku od nieruchomości. Ile trzeba będzie zapłacić i kogo dotyczy ta opłata?

Podatek od nieruchomości odprowadzają wszystkie osoby posiadające mieszkania i lokale użytkowe wyodrębnione prawnie, budynki oraz grunty niebędące gruntami rolnymi ani leśnymi.

 - W przypadku posiadania mieszkań w różnych miejscowościach, w każdej z gmin należy złożyć odrębną informację, a jeżeli właścicieli nieruchomości jest np. dwóch, wystarczy, że taki formularz dostarczy jeden z nich - wyjaśnia prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Maksymalna stawka podatku od nieruchomości od gruntów pod budynkami mieszkalnymi wynosi od 2018 roku 0,48 zł za m², co oznacza o 1 gr więcej niż w poprzednim roku. Z kolei podatek od budynków mieszkalnych lub ich części wzrósł o 2 gr w stosunku do ubiegłych lat, a więc obecnie wynosi 0,77 zł za m².

Gdzie należy dopełnić formalności? Kiedy mija termin płatności za pierwszą ratę? Artykuł z wypowiedzią naszego klienta został opublikowany na łamach Dziennika Polskiego w dniu 24.01.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

Ulubione ()