Wróć do listy aktualności
23 Styczeń 2018

GRUPA GEO NA TEMAT WZROSTU PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI

Górna granica stawek podatku od nieruchomości ogłaszana jest każdego roku przez Ministra Finansów. Od nowego roku podatek wzrósł o wskaźnik inflacji, a więc o 1,9%. Ile trzeba będzie oddać do gminy?

 Od 2018 roku najwyższe opłaty obowiązują głównie w miastach wojewódzkich. Jak podaje Biuletyn Informacji Publicznej, za 1 m² powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku trzeba zapłacić 0,77 zł za m².

Podatek od nieruchomości odprowadzają wszystkie osoby posiadające mieszkania i lokale użytkowe wyodrębnione prawnie, budynki oraz grunty niebędące gruntami rolnymi ani leśnymi.

- W przypadku posiadania mieszkań w różnych miejscowościach, w każdej z gmin należy złożyć odrębną informację, a jeżeli właścicieli nieruchomości jest np. dwóch, wystarczy, że taki formularz dostarczy jeden z nich - wyjaśnia prezes Grupy Deweloperskiej Geo. - Należy pamiętać również o możliwości dodatkowego zwolnienia z podatku od nieruchomości, gdyż urzędy mają prawo do wprowadzania takich ulg. Oczywiście, w każdej miejscowości sytuacja może wyglądać nieco inaczej, dlatego warto zapoznać się z tym w konkretnej gminie - dodaje.

Kiedy mija termin płatności? Kogo obejmuje zwolnienie z podatku? Przeczytajcie wypowiedź naszego eksperta w artykule opublikowanym 23.01.2018 r. na portalu dziennik.pl.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/Wiekszy-podatek-od-nieruchomosci

Ulubione ()