Wróć do listy aktualności
30 Styczeń 2018

GRUPA GEO NA TEMAT ZMIAN W PRZEPISACH O ZAGOSPODAROWANIU PRZESTRZENNYM

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym może przyczynić się do znacznego zmniejszenia liczby budowanych w Polsce mieszkań.

Zgodnie z projektem zmian wuzetki będą wydawane wyłącznie wtedy, gdy działka będzie graniczyła bezpośrednio z innym zabudowanym terenem. Projekt ten przewiduje bardzo wąskie rozumienie sąsiedztwa. Przykładowo, jeżeli z jednej strony działki znajduje się droga, a z drugiej pusta działka, inwestor nie będzie mógł rozpocząć budowy

Zapisy ustawy są niejasne i mogą wprowadzić wiele problemów interpretacyjnych. Deweloperzy, którym uda się otrzymać decyzję, rozpoczną budowę szybciej, niż zamierzali. Niektórzy mogą nie zdążyć w ciągu trzech lat z przygotowaniem całej dokumentacji projektowej - twierdzi prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Jakie inne zmiany przewiduje nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym? W jaki sposób wpłynie to na rynek nieruchomości? Przeczytajcie wypowiedź naszego eksperta w artykule opublikowanym w serwisie Infor.pl w dniu 30.01.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/Wplyw-zmian-w-przepisach-na-rynek-mieszkaniowy

Ulubione ()