Wróć do listy aktualności
14 Luty 2018

GRUPA GEO O LOKALIZACJI MIESZKANIA

Polacy najpierw szukają mieszkania w dogodnym dla siebie położeniu, a dopiero później analizują ceny. Dlaczego lokalizacja jest dla nas ważniejsza niż koszt zakupu nieruchomości?

Powodem, dla którego Polacy tak bardzo cenią lokalizację mieszkania, jest silne przywiązanie do miejsca. Według danych Eurostatu w przeciągu ostatnich 5 lat zaledwie co dziesiąty mieszkaniec naszego kraju zdecydował się na przeprowadzkę.

Bardziej niż inni doceniamy też posiadanie nieruchomości na własność. Badania Eurostatu pokazują, że aż 83,5% Polaków mieszka we własnym lokalu.

 - Chęć posiadania własnego mieszkania wiąże się z potrzebą poczucia stabilizacji oraz bezpieczeństwa. Jest to pewien krok do rozpoczęcia nowego etapu w życiu. Polacy rzadko decydują się na przeprowadzkę, dlatego tak wnikliwie analizują lokalizację, w której będą mieszkać, czasami nawet przez całe życie - zauważa Ewa Foltańska-Dubiel. - Powodem mogą być także wysokie ceny najmu, które często przewyższają miesięczną ratę kredytu - dodaje.

Co jeszcze wpływa na decyzję o zakupie mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji? Przeczytajcie wypowiedź naszego eksperta w artykule opublikowanym w serwisie Infor.pl w dniu 12.02.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/Lokalizacja-wazniejsza-nic-cena

Ulubione ()