Wróć do listy aktualności
02 Marzec 2018

GRUPA GEO O ROSNĄCYM POPYCIE NA MIESZKANIA WE WROCŁAWIU

We Wrocławiu buduje się rekordową liczbę mieszkań, a zapotrzebowanie nabywców na nowe lokale stale rośnie. Stolica Dolnego Śląska przyciąga inwestorów jak magnes. Nie odstraszają ich nawet rosnące ceny mieszkań.

 Na wrocławskim rynku nieruchomości widać wyraźne ożywienie. Z danych NBP wynika, że deweloperzy w I kwartale 2017 roku odznaczali się wyjątkową aktywnością zarówno pod względem liczby otrzymanych pozwoleń na budowę, jak i lokali oddanych do użytku.

W miarę wzrostu popytu zwiększają się również ceny mieszkań. Zgodnie z najnowszymi danymi opublikowanymi przez Metrohouse i Expandera, Wrocław jest jedynym spośród analizowanych miast, gdzie w styczniu tego roku miał miejsce wzrost cen transakcyjnych.

- Wzrost cen mieszkań we Wrocławiu wynika ze wzrostu cen gruntów, zwłaszcza tych, które położone są w najbardziej atrakcyjnych częściach miasta. Zwiększają się też koszty budowy, drożeją materiały, a pracownicy otrzymują wyższe wynagrodzenia. Wpływ na rosnące ceny ma również duży odsetek transakcji dokonywanych za gotówkę - wyjaśnia Ewa Foltańska-Dubiel, wiceprezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Gdzie za mieszkanie we Wrocławiu trzeba zapłacić najwięcej, a w której części miasta jest najtaniej? Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na portalu gazetawroclawska.pl w dniu 02.03.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/Popyt-na-mieszkania-Wroclawhttp://bit.ly/Popyt-na-mieszkania-Wroclaw

Ulubione ()