Wróć do listy aktualności
12 Kwiecień 2018

GRUPA GEO O RYNKU MIESZKANIOWYM BEZ MDM

Deweloperzy muszą radzić sobie bez rządowego wsparcia. Program MdM, zasilający głównie rynek pierwotny, przeszedł do historii. Czy wzrośnie zainteresowanie lokalami z drugiej ręki?

 Program “Mieszkanie dla Młodych” oprócz lokali od deweloperów obejmował również mieszkania z rynku wtórnego. Jednak zasady wyliczania limitów cenowych dla lokali używanych były mniej korzystne niż dla nowych mieszkań.

- Program ten zasilał sprzedaż najtańszych mieszkań, których w ofercie deweloperów było i tak niedużo, a wiele firm w ogóle nie posiadało takich lokali. Nie sądzę by zakończenie MdM miało istotny wpływ na zwiększenie sprzedaży na rynku wtórnym. Mamy tu raczej do czynienia  z pewną stabilizacją rynku - twierdzi Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Polacy rezygnują z trzymania oszczędności na lokatach, a coraz większą popularnością cieszy się inwestowanie w rynek mieszkaniowy. Co sprzyja takiej sytuacji? Przeczytajcie wypowiedź naszego eksperta w artykule opublikowanym w serwisie Infor.pl w dniu 12.04.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/Rynek-bez-MdM

Ulubione ()