Wróć do listy aktualności
23 Luty 2018

GRUPA GEO O RYZYKU PRZY ZAKUPIE MIESZKANIA Z RYNKU WTÓRNEGO

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie z rynku wtórnego, aby nie przejąć cudzych długów i nie zamieszkać z niechcianymi lokatorami?

 Najważniejszą rzeczą jest sprawdzenie tego, czy osoba, która podaje się za właściciela lokalu, jest nim w rzeczywistości. Dokumentem potwierdzającym takie dane jest akt notarialny oraz odpis z księgi wieczystej. Takie informacje udostępniane są internetowo, wystarczy znać numer takiej księgi.

- W księdze wieczystej zawarte są bardzo ważne informacje m.in. to czy interesująca nas nieruchomość nie jest obciążona hipoteką. Należy pamiętać o tym, że wierzyciel może dochodzić zaspokojenia roszczeń zabezpieczonych na nieruchomości bez względu na to, czyją stała się własnością - wyjaśnia Ewa Foltańska-Dubiel, wiceprezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Poza aspektem prawnym pozostaje kwestia samego wyglądu budynku oraz interesującego nas mieszkania. Czego jeszcze możemy się obawiać? Przeczytajcie wypowiedź naszego eksperta w artykule opublikowanym na portalu Interia.pl w dniu 23.02.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/Ryzyka-przy-kupnie-mieszkania-z-rynku-wtornego

Ulubione ()