Wróć do listy aktualności
30 Sierpień 2016

Na czym polega zależność nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych? Komentarz Grupy Geo w Gazecie Finansowej

Na czym polega zależność nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych? Komentarz Grupy Geo w Gazecie Finansowej

Kapitał ludzki to najważniejszy czynnik napędowy gospodarki, w tym także branży nieruchomości –podkreśla Piotr Kijanka, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Grupie Deweloperskiej Geo.

Liczba wykwalifikowanych absolwentów rośnie z roku na rok. Jak wskazuje Główny Urząd Statystyczny, na Uniwersytecie Wrocławskim studiuje ponad 26 tys. osób, na Uniwersytecie Jagiellońskim ponad 41 tys., a na Śląskim kolejne 24 tys.

To najważniejsza przyczyna rosnącej zależności rozwoju rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych.  Wykwalifikowani absolwenci przyciągają inwestorów powierzchni biurowych, a następnie deweloperów mieszkaniowych.

Tę tendencję potwierdzają dane Narodowego Banku Polskiego. 

Według NBP, w I kwartale 2016 roku projekty mieszkaniowe były wyjątkowo opłacalne, a zapas niesprzedanych mieszkań zmniejszył się i wyniósł 48,3 tys. Podobnie było w branży nieruchomości komercyjnych, gdzie wartość transakcji osiągnęła bardzo satysfakcjonujący wynik 0,5 mld euro.

W najbliższej przyszłości należy się więc spodziewać rozwoju stref ekonomicznych, w pobliżu których powstaną nowe osiedla. Więcej informacji w artykule, który ukazał się 26 sierpnia na łamach Gazety Finansowej

Ulubione ()