Wróć do listy aktualności
02 Wrzesień 2016

Nowe mieszkania tańsze niż z rynku wtórnego?

Nowe mieszkania tańsze niż z rynku wtórnego? Komentarz Grupy Geo dla Rzeczpospolitej

Na wartość nieruchomości składa się wiele czynników. - Standard i jakość wykończenia, układ mieszkania, infrastruktura osiedla, położenie lokalu w budynku, dostępność komunikacji miejskiej czy prestiż dzielnicy – to tylko kilka z nich – wylicza w artykule dla Rzeczpospolitej Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Grupie Deweloperskiej Geo.

Jak wyjaśniał, największy wpływ na cenę ma adres. W niektórych miastach lokale z drugiej ręki położone na starszych osiedlach, ale bliżej centrum są droższe niż deweloperskie.

Dyrektor powołuje się również na raport NBP, według którego w pierwszym kwartale tego roku średnia cena ofertowa nowego lokalu w Krakowie wyniosła 6547 zł za mkw. Metr lokalu na rynku wtórnym był ok. 300 zł droższy.

Cały artykuł jest dostępny tutaj: http://www.rp.pl/Mieszkaniowe/308279988-Sprzedaz-mieszkan-ceny-nowych-i-uzywanych-lokali.html#ap-2

Na podstawie lektury artykułu można się przekonać, że nie warto ulegać stereotypom i zakładać, że nowe mieszkanie będzie na pewno droższe.

Ulubione ()