Godziny pracy biura sprzedaży ZdroweStylove

Drodzy Klienci, informujemy, że jesteśmy do Państwa dyspozycji bezpośrednio na terenie inwestycji Zdrowe Stylove w Katowicach. Biuro sprzedaży mieszkań funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.
Jednocześnie informujemy, że dla Państwa bezpieczeństwa stosujemy wszelkie niezbędne środki ostrożności. 
Zapraszamy.

Wyróżnienie II stopnia dla GeoGrupy!

Z przyjemnością informujemy, że w organizowanym przez SBDiM konkursie o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku 2020 i nagrodę Złotego Sokoła otrzymaliśmy wyróżnienie II stopnia. Jednocześnie dziękujemy uczestnikom, organizatorom i pracownikom za ich zaangażowanie i wkład w ten sukces.

W imieniu GeoGrupy nagrodę odebrali Pani Monika Pierzyńska - Gnela oraz Pan Stanisław Moździerz.

21 sierpnia biura sprzedaży będą nieczynne

Szanowni Klienci
w dniu 21 sierpnia nasze biura sprzedaży mieszkań w Krakowie, Katowicach oraz Wrocławiu będą nieczynne.

Przepraszamy za utrudnienia.
Serdecznie zapraszamy!

Biura GEO będą nieczynne w dniu 12 czerwca 2020 r.

Uprzejmie informujemy, że biura  GEO w Krakowie, Wrocławiu i w Katowicach w dniu 12 czerwca będą nieczynne.

Przepraszamy za utrudnienia.

Ponowne otwarcie biur sprzedaży od 8 maja 2020

Uprzejmie informujemy, że od piątku 8 maja 2020 r. biura sprzedaży GEO będą ponownie otwarte (Kraków 9-17, Katowice 8-18).

Ze względu na zaistniałą sytuację wdrożyliśmy odpowiednie procedury i środki ostrożności, które zapewnią bezpieczeństwo zarówno naszym Klientom, jak i pracownikom.

W szczególności są to:

  • Spotkanie z doradcą w biurze sprzedaży możliwe jest ...

Godziny pracy biur Geo 10 kwietnia 2020

Szanowni  Państwo

W dniu 10 kwietnia biuro Geo w Krakowie będzie pracować do godziny 13.00, natomiast nasze biuro Katowicach w godzinach od 10-14.

Biura Sprzedaży Geo będą nieczynne w soboty!

Szanowni Klienci

Od kwietnia 2020 stacjonarne biura sprzedaży w Krakowie i Katowicach będą nieczynne w soboty.

 Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku.

Nowe godziny pracy Biura Sprzedaży w Katowicach

Szanowni Klienci, 
dla Państwa komfortu wydłużyliśmy pracę Biura Sprzedaży Mieszkań w Katowicach, które od dnia dzisiejszego czynne jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00.
Serdecznie zapraszamy! 

W sobotę 15 lutego biuro sprzedaży mieszkań w Krakowie będzie nieczynne

15-16 lutego jesteśmy do Państwa dyspozycji na targach mieszkaniowych odbywających się w hali EXPO. Zapraszamy do spotkania na naszym stoisku.

KATOWICE - promocja na mieszkania trzypokojowe i większe

Okazja na zakup co najmniej trzypokojowego mieszkania w Katowicach, przy Parku Kościuszki na inwestycji ZdroweStylove. Zachęcamy do wysłania zapytania bezpośrednio z formularza znajdującego się na karcie wybranego mieszkania oraz do kontaktu z Biurem Sprzedaży pod numerem: +48 784 033 181

KATOWICE - Ostatnie wolne zewnętrzne miejsca parkingowe!

W sprzedaży mamy ostatnie zewnętrzne miejsca parkingowe przy ul. Rolnej w Katowicach. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem: 784 033 181

Zdrowych i wesołych Świąt życzy Grupa Geo

Uprzejmie informujemy, że biura GEO w dniach 24 i 31 grudnia 2019r. będą nieczynne.

Biura sprzedaży GEO nieczynne w dniu 16 grudnia

Uprzejmie informujemy, że biura sprzedaży GEO w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu w dniu 16 grudnia będą nieczynne.

Przepraszamy za utrudnienia.

Geo Grupa o preferencjach mieszkaniowych studentów

Pod względem preferencji mieszkaniowych, studenci nie różnią się zasadniczo od innych wynajmujących. Najczęściej poszukują mieszkań 2-pokojowych o powierzchni około 50 mkw. - wynika z danych portalu RynekPierwotny.pl.

Geo Grupa o mieszkaniach dla studentów

Rok akademicki rozpoczął się na dobre. Część studentów znalazła zakwaterowanie w akademikach, ale zdecydowana większość zamieszkała w prywatnych lokalach. To właśnie ci drudzy od dawna stanowią siłę napędową rynku nieruchomości, utwierdzając w przekonaniu, że inwestycja w mieszkanie na wynajem to wciąż opłacalny biznes.

Grupa Geo o inwestowaniu w mieszkania dla studentów

Studenci  od dawna stanowią siłę napędową rynku nieruchomości, utwierdzając w przekonaniu, że inwestycja w mieszkanie na wynajem to wciąż opłacalny biznes.

Jak twierdzi Maciej Borkowski, prezes Grupy Deweloperskiej Geo;inwestycja w mieszkanie z przeznaczeniem na studencki wynajem w jednym z największych miast akademickich w kraju, przy dobrej koniunkturze gospodarczej, może stanowić stałe źródło dochodów - w perspektywie długoterminowej wartość takiej nieruchomości powinna wzrosnąć, dlatego

to korzystniejsza lokata kapitału niż deponowanie funduszy na lokatach bankowych, które od dłuższego czasu są nierentowne. Poza tym takiej inwestycji sprzyjają wciąż rosnące ceny najmu. Według raportu opublikowanego przez AMRON-SARFiN, od 2015 roku czynsze rynkowe najmu mieszkań najbardziej wzrosły w Łodzi - o 33 proc., następnie we Wrocławiu o 27 proc., w Gdańsku i Warszawie o 26 proc., a w Krakowie i Poznaniu o ponad 8 proc.  Najwięcej w II kwartale tego roku za najem mieszkania 2-pokojowego trzeba było zapłacić w Warszawie - przeciętnie 1812 zł miesięcznie. Równie drogo było we Wrocławiu - 1637 zł oraz w Gdańsku - 1633 zł. Najtańsze pozostały Katowice, gdzie za najem mieszkania z dwoma pokojami płaciło się średnio 1055 zł (opłaty bez uwzględnienia czynszu dla administracji, opłat za media oraz tym podobnych kosztów).

Zapraszamy do lektury!

http://bit.ly/czy-mieszkania-dla-studentow-to-wciaz-dobra-inwestycja-to-zalezy-od-lokalizacji

Grupa Geo na temat kredytów mieszkaniowych

Dostępność kredytów hipotecznych wciąż jest bardzo wysoka, zainteresowanie nimi jest ogromne i wciąż rośnie, a terenów pod nowe inwestycje deweloperskie jest coraz mniej.

- Z naszych obserwacji wynika, iż popyt na mieszkania nie maleje, a na rodzimy rynek nieruchomości korzystnie wpływa gospodarcza prosperity. Polacy inwestują w lokale zarówno na własny użytek, jak i w celach inwestycyjnych. Kluczowe znaczenie mają tutaj godziwe zarobki, a także niskie bezrobocie. Niebagatelną rolę odgrywają również niedrogie i łatwo dostępne kredyty, pomimo pojawiających się prognoz o zaostrzeniu ich udzielania, cieszą się popularnością wśród inwestujących w mieszkanie - komentuje Ewa Foltańska-Dubiel, wiceprezes Grupy Deweloperskiej GEO.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na łamach Gazety Wyborczej w dniu 18.10.2019 r.

Zapraszamy do lektury!

Tylko do 15 listopada mieszkania 4-pokojowe w promocyjnej cenie

Chcesz zamieszkać w komforcie zdrowo i stylowo, obok parku Kościuszki w Katowicach? Zapraszamy na ul. Ceglaną do ZDROWEgo STYLOVEgo, wyjątkowej inwestycji, która kusi atrakcyjną promocją.

GRUPA GEO O SYTUACJI NA RYNKU MIESZKANIOWYM

Odnotowywane wzrosty cen na rynku nieruchomości nie wpłyną na zmniejszenie popytu wśród społeczeństwa. Według analizy Bankier.pl z sierpnia tego roku ceny mieszkań będą wciąż umiarkowanie rosnąć, lecz tempo podwyżek ulegnie spowolnieniu. 

Nadchodzące miesiące przyniosą stabilizację podaży ze względu na surowsze rozporządzenia w kwestii wydawania pozwoleń na budowę. Według ekspertów oprócz nowych obostrzeń na zmniejszenie liczby inwestycji wpłynie również niedobór gruntów w atrakcyjnych lokalizacjach.

W nadchodzących miesiącach rynek pierwotny czeka stabilizacja. Siła nabywcza klientów nie powinna ulec zmianie, przewidywany jest wręcz wzrost udziału transakcji gotówkowych - twierdzi Ewa Foltańska-Dubiel.   

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na łamach Gazety Wyborczej dnia 18.10.2019 r.

Zapraszamy do lektury

GRUPA GEO O POPYCIE NA MIESZKANIA

Od 2013 roku ceny mieszkań w Polsce poszły znacznie w górę. Mimo to, coraz wyższe koszty nie odstraszają kupujących. 

Według danych GUS, analizującego bieżącą sytuację gospodarczą w Polsce, czynniki składające się na jej ocenę utrzymują się na wysokim, a zarazem stabilnym poziomie. Niskie bezrobocie rejestrowane wynoszące 5,2%, zarobki na średnim poziomie 5182,43 zł brutto, a także PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca opiewające na 55 051 zł, budują najlepsze od lat warunki do życia.

GRUPA GEO NA TEMAT ZAKUPÓW MIESZKAŃ ZA GOTÓWKĘ

Z raportu przygotowanego przez NBP wynika, że w nadchodzącym kwartale 2019 roku banki przewidują zaostrzenie polityki kredytowej w segmencie kredytów mieszkaniowych. Mimo to, rynek nieruchomości nie jest zagrożony, gdyż coraz więcej Polaków nabywa mieszkania za gotówkę.

- Polacy coraz częściej mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania bez zaciągania kredytu, co wynika z ich  polepszającego się statusu materialnego. Spada bezrobocie, a wynagrodzenia rosną, dlatego łatwiej jest oszczędzić na wymarzone mieszkanie. Za inwestycją w nieruchomość przemawiają również niskie stopy procentowe, gdyż rentowność najmu jest obecnie wyższa niż oprocentowanie lokat bankowych. Dla naszych klientów zakup mieszkania za gotówkę to szansa na negocjacje lepszych warunków transakcji oraz brak ograniczeń procedurami bankowymi - komentuje Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej GEO.

...

GRUPA GEO NA TEMAT PREFERENCJI MIESZKANIOWYCH POLAKÓW

Nie powinien dziwić fakt, iż najważniejszym kryterium, którym Polacy kierują się podczas zakupu mieszkania, jest cena, wybrana przez 66% respondentów (Raport Otodom na podstawie badań Kantar TNS, luty 2018). 

Dla osób inwestujących w nieruchomość ważna jest również jej lokalizacja - 45% ankietowanych, a także powierzchnia, którą wybrało również 45% badanych.

- Dla większości kupujących ład przestrzenny, bliskość natury i zaplecza handlowo-usługowego to najważniejsze wymogi, które powinno spełniać otoczenie - mówi Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej GEO. - W naszej nowej inwestycji Zdrowe Stylove w Katowicach, oprócz sąsiedztwa parków, do dyspozycji mieszkańców są place zabaw, trasy rowerowe, boisko do koszykówki, stoły ping-pongowe, a także ogrodowa siłownia i tężnia solankowa. To wszystko sprawia, że powstające osiedle wpisuje się w wymogi zrównoważonego budownictwa - dodaje.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na łamach Dziennika Polskiego dnia 21.08.2019 r.

Zapraszamy do lektury!

GRUPA GEO O SPOSOBACH WALKI Z DEFICYTEM MIESZKANIOWYM

W Polsce na tysiąc mieszkańców przypada 376 mieszkań. Tymczasem w Europie średnia wynosi 435 lokali na tysiąc osób. Dlaczego w Polsce brakuje mieszkań? Czy program Mieszkanie Plus i nowe inwestycje rozwiążą problem deficytu?

Deficyt mieszkaniowy jest realnym problemem, który w założeniach Narodowego Programu Mieszkaniowego zostanie zneutralizowany poprzez osiągnięcie obecnej średniej unijnej do roku 2030. W realizacji tego planu ma udział budownictwo deweloperskie, indywidualne, 
a także program rządowy Mieszkanie Plus, w ramach którego powstaną inwestycje na wynajem dla średniozamożnych Polaków. Najwięcej lokali powstaje w dużych miastach oraz jego okolicach, które są głównym celem migracji młodych ludzi.

Nowe inwestycje deweloperskie oraz indywidualne są kolejnym sposobem na walkę 
z brakiem nieruchomości, skutkującym przeludnieniem. Niestety, budowa lokali również niesie ze sobą ograniczenia - przede wszystkim brak wykwalifikowanych pracowników, wysokie koszty prac budowlanych, a także drożejące działki w korzystnych lokalizacjach. Niejednokrotnie termin oddania budynku do użytkowania jest wydłużony, a jego cena wysoka -
  tłumaczy Ewa Foltańska - Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej GEO.

Artykuł zawierający wypowiedź naszego eksperta został opublikowany na portalu Infor.pl w dniu 09.05.2019 r.

Zapraszamy do lektury!

http://bit.ly/dlaczego-brakuje-mieszkan 

GRUPA GEO O TYM, DLACZEGO W POLSCE BRAKUJE MIESZKAŃ

Populacja w kraju wciąż rośnie, szczególnie w głównych aglomeracjach ze względu na wyższe zarobki, bogatszą infrastrukturę i lepszą edukację. Zaskoczyć może fakt, że mimo to w Polsce brakuje mieszkań, a nasz kraj znajduje się w ogonie Unii Europejskiej, jeśli chodzi o ich dostępność. 

Jak wskazują dane portalu RynekPierwotny.pl. deficyt mieszkaniowy określany jest na 2 - 2,5 mln jednostek, wynikający z ponad 3 mln osób w wieku 25 - 35 lat mieszkających z rodzicami. Na brak nieruchomości wpływa również około 40% Polaków bez zdolności kredytowej, ze względu na niedostateczny poziom zarobków - wynika z danych opublikowanych przez portal Rynek Pierwotny.

- Lokalizacje, które cieszą się największą popularnością wśród poszukujących mieszkania to centrum miasta oraz dzielnice z nim sąsiadujące. Niestety w głównych aglomeracjach kraju takich miejsc jest coraz mniej, a jeśli są dostępne, ich cena jest wysoka, znacząco podnosząc koszty, jakie należy ponieść na budowę oraz zakup mieszkania - komentuje Ewa Foltańska - Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej GEO.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na portalu Interia dnia 30.04.2019 r.

Zapraszamy do lektury!

http://bit.ly/dlaczego-w-polsce-brakuje-mieszkan

GRUPA GEO O SPOSOBACH WALKI Z BRAKIEM NIERUCHOMOŚCI

W założeniach Narodowego Programu Mieszkaniowego deficyt mieszkaniowy ma zostać zneutralizowany poprzez osiągnięcie obecnej średniej unijnej do roku 2030. W realizacji tego planu ma udział budownictwo deweloperskie, indywidualne, a także program rządowy Mieszkanie Plus, w ramach którego powstaną inwestycje na wynajem dla średniozamożnych Polaków.

Najwięcej lokali powstaje w dużych miastach oraz jego okolicach, które są głównym celem migracji młodych ludzi. Aby wyrównać różnicę pomiędzy aglomeracjami a małymi miejscowościami, program zakłada powstawanie tanich lokali w mniejszych miastach, w których deficyt jest szczególnie widoczny.

Nowe inwestycje deweloperskie oraz indywidualne są kolejnym sposobem na walkę 
z brakiem nieruchomości, skutkującym przeludnieniem. Niestety, budowa lokali również niesie ze sobą ograniczenia - przede wszystkim brak wykwalifikowanych pracowników, wysokie koszty prac budowlanych, a także drożejące działki w korzystnych lokalizacjach. Niejednokrotnie termin oddania budynku do użytkowania jest wydłużony, a jego cena wysoka -
  tłumaczy Ewa Foltańska - Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej GEO.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na portalu RynekPierwotny.pl w dniu 29.04.2019 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/w-atrakcyjnych-lokalizacjach-brakuje-mieszkan

 

GRUPA GEO NA TEMAT DEFICYTU MIESZKANIOWEGO

Boom mieszkaniowy trwa, a chętnych na nowe inwestycje w centrum miasta, jak i na przedmieściach nie brakuje. Mimo to, w niedalekiej przyszłości sytuacja może ulec zmianie, ze względu na malejącą ilość gruntów w atrakcyjnych lokalizacjach. 

Deficyt mieszkaniowy określany jest na 2 - 2,5 mln jednostek, wynikający z ponad 3 mln osób w wieku 25 - 35 lat mieszkających z rodzicami. Na brak nieruchomości wpływa również około 40% Polaków bez zdolności kredytowej, ze względu na niedostateczny poziom zarobków - wynika z danych opublikowanych przez portal Rynek Pierwotny.

- Lokalizacje, które cieszą się największą popularnością wśród poszukujących mieszkania to centrum miasta oraz dzielnice z nim sąsiadujące. Niestety w głównych aglomeracjach kraju takich miejsc jest coraz mniej, a jeśli są dostępne, ich cena jest wysoka, znacząco podnosząc koszty, jakie należy ponieść na budowę oraz zakup mieszkania - komentuje Ewa Foltańska - Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej GEO.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na portalu housemarket.pl w dniu 29.04.2019 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/w-atrakcyjnych-lokalizacjach-juz-prawie-nie-ma-mieszkan

GRUPA GEO NA TEMAT WYNAJMU MIESZKAŃ

Wynajem mieszkania to popularna praktyka w Niemczech, Austrii czy Francji. W Polsce wciąż dominuje chęć posiadania lokalu na własność. Na wynajem decyduje się zaledwie 16 proc. społeczeństwa. Dlaczego tak mało?

Mniejsze zainteresowanie mieszkaniami na wynajem w Polsce bądź wynajmowanie ich tylko przez pewien okres, może być spowodowane wysokimi cenami najmu, które systematycznie wzrastają. Jak podaje AMRON-SARFiN, w IV kwartale 2018 roku w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim, odnotowano wzrost średniej stawki najmu we wszystkich badanych lokalizacjach. Największą różnicę zaobserwowano w Łodzi, gdzie miesięczny czynsz zdrożał o 10,87 proc. (104 zł), a także w Gdańsku - 8,7 proc. (126 zł). Ceny wynajmu poszły w górę również w Katowicach - wzrost o 6,85 proc. (60 zł) oraz w stolicy, gdzie za wynajem mieszkania trzeba teraz zapłacić o 6,51 proc. (108 zł) więcej niż w roku 2017.

W naszym kraju osobami wynajmującymi mieszkania są najczęściej studenci, młode małżeństwa, obcokrajowcy, osoby tymczasowo pracujące w danym mieście bądź nieposiadające zdolności kredytowejNiskie stopy procentowe oraz wysokie ceny najmu sprawiają, że korzystniej jest spłacać co miesiąc ratę kredytu niż uiszczać opłatę za najem - zwraca uwagę prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na łamach Dziennika Wschodniego w dniu 24.04.2019 r.

Zapraszamy do lektury!

GRUPA GEO NA TEMAT CEN MIESZKAŃ

Według danych NBP, przedstawiających ceny ofertowe mieszkań, w IV kwartale 2018 roku ceny lokali mieszkalnych były wysokie zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

 Pod koniec zeszłego roku metr kwadratowy w Warszawie wynosił średnio 9015 zł, o 995 zł więcej niż w grudniu 2017 roku. Taniej było w Gdańsku - 8603 zł, o 1232 zł więcej, a w Krakowie 7384 zł, o 460 zł więcej niż w analogicznym okresie 2017.

Ceny metra kwadratowego były wysokie również na rynku wtórnym. W Gdańsku mieszkanie z drugiej ręki w IV kwartale 2018 roku wynosiło 8855 zł/mkw, o 1510 zł więcej niż przed dwoma laty. W stolicy trzeba było zapłacić średnio 10300 zł/mkw, o 1065 zł więcej, 
a w Krakowie - 8466 zł/mkw, wzrost o 873 zł.

- Wysokie ceny na rynku wtórnym wynikają z malejącej liczby dobrze zlokalizowanych gruntów budowlanych, w związku z tym chcąc nabyć mieszkanie w samym centrum miasta, trzeba liczyć się z zakupem “używanego” lokalu. Podwyżki na obu rynkach to konsekwencja drożejących działek, wyższych wynagrodzeń dla pracowników, a także kosztownych materiałów budowlanych - komentuje Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej GEO.

Artykuł z wypowiedzią nasze eksperta został opublikowany na łamach Krakowskiego Rynku Nieruchomości.

Zachęcamy do lektury!

GRUPA GEO O ZMIANACH NA RYNKU NIERUCHOMOŚCI W 2018 ROKU

Mijający rok jest rekordowy pod względem liczby sprzedanych mieszkań, a najbliższe miesiące zapowiadają się równie obiecująco. W 2018 roku rynek nieruchomości czekają jednak zmiany, m.in. w prawie budowlanym.

GRUPA GEO O MIESZKANIACH W KRAKOWIE

W ostatnich miesiącach ceny krakowskich nieruchomości poszły znacznie w górę i na razie nic nie wskazuje na to, że trend ten w najbliższym czasie ulegnie zmianie. Jakie mieszkanie jesteśmy w stanie kupić w stolicy Małopolski, dysponując kapitałem w postaci 300 tys. zł?

Z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera wynika, że mieszkania w Krakowie w ostatnich miesiącach znacznie zdrożały. Od sierpnia do października tego roku za mkw. lokalu trzeba było zapłacić średnio 6844 zł, a więc o 11,6 proc. więcej niż w tym samym okresie 2017 roku. Tym samym stolica Małopolski nadal pozostaje drugim najdroższym rynkiem nieruchomości w kraju. Wyprzedza ją tylko Warszawa z rekordową ceną za mkw. - 8533 zł.

Wzrost cen mieszkań dotyczy praktycznie całej Polski. Jednak rozpiętość cenowa pomiędzy poszczególnymi mieszkaniami jest nadal bardzo duża. Kwota, jaką zapłacimy za interesujące nas lokum, zależy od samej inwestycji, jakości użytych materiałów budowlanych, oferowanych udogodnień, preferowanego przez nas piętra, metrażu, liczby pokoi, a przede wszystkim położenia inwestycji na mapie miasta - tradycyjnie im bliżej centrum, tym drożej - zwraca uwagę Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na portalu housemarket.pl w dniu 07.12.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/mieszkanie-w-krakowie-za-300-tys

GRUPA GEO O INWESTOWANIU W MIESZKANIÓWKĘ

Jak wskazują badania sondażowe, przeprowadzone przez RynekPierwotny.pl, odsetek nieruchomości kupowanych w celach inwestycyjnych wynosił w ostatnich kwartałach 30-35 proc. W których miastach najbardziej opłaca się kupić mieszkanie na wynajem?

Według portalu Home Broker, utrzymujące się na wysokim poziomie ceny nieruchomości sprawiają, że opłacalność inwestycji w mieszkanie na wynajem nieco spadła. Jednak w dalszym ciągu to korzystniejsza opcja niż zdeponowane w banku pieniądze, które po prostu tracą na wartości.

 Dla osób, które chcą zainwestować w mieszkanie na wynajem, najlepszym rozwiązaniem jest zakup lokalu w dużym mieście, które daje gwarancje szybkiego znalezienie lokatorów. Takim miastem jest np. Kraków czy Wrocław. Każdego roku przyjeżdżają tu setki studentów poszukujących mieszkań na wynajem - mówi prezes Grupy Deweloperskiej Geo. - Nie bez znaczenia pozostaje też lokalizacja. W Krakowie chętnie zamieszkiwaną dzielnicą jest Krowodrza, doceniana głównie za dobre połączenie z centrum miasta - dodaje.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na łamach Dziennika Wschodniego w dniu 05.12.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

GRUPA GEO NA TEMAT BUDOWY NOWYCH MIESZKAŃ

Nowe inwestycje mieszkaniowe nadal powstają w zawrotnym tempie. W październiku rozpoczęto budowę największej liczby mieszkań w historii - tak wynika z ostatnich danych zamieszczonych przez Główny Urząd Statystyczny i analizy przeprowadzonej przez Home Brokera. 

 Pomimo symptomów świadczących o zbliżającym się końcu budowlanego boomu, w ubiegłym miesiącu rozpoczęto budowę 16 228 mieszkań, a tym samym o 23 proc. pobito rekord sprzed dwóch miesięcy. Entuzjazmu deweloperów nie osłabia nawet spadek popytu na nowe mieszkania. Jak wskazuje portal RynekPierwotny.pl, w III kwartale tego roku deweloperzy sprzedali o ponad 20 proc. mniej lokali mieszkalnych niż w tym samym czasie w roku 2017.

Spadek sprzedaży mieszkań ma związek z nieuniknionym wzrostem ich cen. Deweloperzy muszą poradzić sobie zarówno z droższymi materiałami budowlanymi, wyższymi wynagrodzeniami, jak również deficytem pracowników - komentuje Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na portalu otodom.pl w dniu 05.12.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/deweloperzy-nigdy-nie-budowali-tak-duzo

GRUPA GEO O PREFERENCJACH ZAKUPOWYCH POLAKÓW

Z badania Grupy ING Finansowy Barometr ING. Jak Polacy kupują mieszkania i domy?” wynika, że ponad 40 proc. Polaków rozpoczyna przeglądanie ofert mieszkań dopiero po zawężeniu obszarów poszukiwań do konkretnej dzielnicy. Dlaczego tak bardzo zależy nam na lokalizacji i co jeszcze wpływa na wybór konkretnego lokalu?

Jesteśmy skłonni zapłacić więcej, gdy inwestycja usytuowana jest  w idealnej dla nas dzielnicy. Dla porównania, w pozostałych badanych europejskich krajach, pierwszorzędnym kryterium wyboru jest cena. Okolicę, w jakiej znajduje się mieszkanie, wskazało zaledwie 23 proc. respondentów. (Finansowy Barometr ING. Jak Polacy kupują mieszkania i domy).

O ile cena mieszkania nie jest najważniejszym kryterium, to nadal znajduje się w czołówce zestawienia. Jak wskazuje ING, zwraca na nią uwagę 36 proc. ankietowanych Polaków. To i tak znacznie mniej osób niż w innych badanych krajach europejskich, gdzie zakres cenowy jest decydującym kryterium dla 45 proc. respondentów.

Oferta mieszkań na rynku krakowskim jest na tyle urozmaicona, że każdy znajdzie coś dostosowanego do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Z uwagi na ogromną liczbę studentów, zakup mieszkania na wynajem jest w tym mieście wyjątkowo opłacalny - mówi Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Co jeszcze ma wpływ na decyzję kupujących? Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na łamach rocznika “Mieszkanie od dewelopera. Poradnik kupującego” - edycja 2018/2019, wydawanego przez Krakowski Rynek Nieruchomości.

Zachęcamy do lektury!

https://e-wydania.krnmedia.pl/katalog/dodatek33/nologin.html

GRUPA GEO NA TEMAT ZALET KAWALEREK

Pomimo wzrostu cen mieszkań deweloperzy wciąż obserwują popyt na mniejsze lokale, szczególnie kawalerki, a także małe mieszkania dwupokojowe. Dlaczego inwestorzy chętnie wybierają ten typ lokali?

Jak twierdzi Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo: Kawalerki to idealny zakup dla osób dysponujących mniejszym budżetem. W przypadku wspomagania się kredytem hipotecznym zadłużamy się na niższą kwotę, łatwiej jest nam odłożyć pieniądze na wymagany wkład własny, tańsze jest także wykończenie wnętrza mieszkania oraz jego umeblowanie.

W związku z tym kawalerki często wybierane są jako pierwsze mieszkanie dla młodych, usamodzielniających się osób, chcących mieszkać “na swoim” bez zaciągania kredytu na wiele lat. Ten typ mieszkania sprawdzi się również jako lokum dla seniora, osoby starszej, o niskiej zdolności kredytowej, która potrzebuje przytulnego, a przy tym niedużego miejsca dla siebie.

Jakie są inne zalety mieszkania w kawalerce? Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na portalu KRN.pl w dniu 03.12.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/Inwestowanie-w-kawalerki

GRUPA GEO O NAJLEPSZEJ DZIELNICY KRAKOWA

Najbardziej rozchwytywanymi dzielnicami Krakowa wcale nie są te leżące w ścisłym centrum, ale te nieco od niego oddalone. Na tej liście znajduje się m.in. Krowodrza. Co takiego ma w sobie ten rejon Krakowa?

Przy wyborze mieszkania jedną z kluczowych kwestii jest lokalizacja. Krowodrza pod tym względem prezentuje się naprawdę nieźle. Do centrum miasta mamy zaledwie 2,5 km. W najbliższej okolicy nie brakuje także mniejszych punktów handlowych oraz centrów biznesowych.

- Ogromną zaletą Krowodrzy jest węzeł komunikacyjny. Mieszkańcy tej dzielnicy mają blisko pętlę tramwajową i autobusową oraz stację kolejową. Wszystkie te czynniki powodują, że Krowodrza uchodzi za niezwykle wygodne miejsce do życia, co jednocześnie przekłada się na ceny mieszkań - mówi prezes Grupy Deweloperskiej Geo Ewa Foltańska-Dubiel.

Jak prezentują się ceny mieszkań w dzielnicy Krowodrza? Czy zapłacimy tu więcej niż w innych częściach Krakowa? Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na portalu rynekpierwotny.pl w dniu 16.11.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/Krowodrza-najlepsza-dzielnica-Krakowa

GRUPA GEO O MIESZKANIACH WYKOŃCZONYCH “POD KLUCZ”

W Polsce niewielu deweloperów posiada w swojej ofercie mieszkania urządzone “pod klucz”, do których wystarczy tylko wnieść meble. Czy jest to bardziej opłacalne rozwiązanie niż najbardziej popularny na rynku nieruchomości stan deweloperski?

Wielu inwestorów współpracuje z firmami, które zajmują się kompleksowym wykańczaniem wnętrz. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia szybsze, a często też i tańsze wykończenie mieszkania. Pakiety ekonomiczne zaczynają się już od 600 zł za mkw., a uśredniona cena danej usługi wynosi około 1100 zł za mkw.

Decydując się na taką usługę, klient nie musi zajmować się takimi sprawami jak projekt, zakup materiałów czy koordynacja prac. Ma również pewność, że jego mieszkanie znajduje się w rękach doświadczonych fachowców. Poza tym okres gwarancyjny wynosi najczęściej 2 lata - to naprawdę bardzo korzystna opcja - zauważa Ewa Foltańska-Dubiel.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na łamach Rzeczpospolitej w dniu 07.11.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

GRUPA GEO O KOSZTACH ZWIĄZANYCH Z WYKOŃCZENIEM MIESZKANIA

Kupując mieszkanie, już na wstępie warto przeanalizować koszty związane z jego wykończeniem. Czy bardziej opłaca się kupić mieszkanie urządzone “pod klucz”? Gdzie szukać oszczędności?

Zakładając, że kupujemy mieszkanie o popularnym metrażu 50 mkw., powinniśmy być przygotowani na wydatek przynajmniej 50 tys. zł. Wykańczając lokal w średnim standardzie, musimy liczyć się z kosztami w okolicach 75-100 tys. zł. Mieszkania premium nie mają tak naprawdę górnej granicy cenowej, dolna to około 150 tys. zł.

Wykończenie mieszkania jest zdecydowanie droższe niż jeszcze kilka lat temu. Aby jak najbardziej zminimalizować wydatki związane z usługami, część prac warto wykonać samemu lub z pomocą rodziny. Do najprostszych czynności należy malowanie ścian i układanie paneli podłogowych - mówi prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta ukazał się na portalu housemarket.pl w dniu 09.11.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/ile-kosztuje-wykonczenie-mieszkania

GRUPA GEO O WYKOŃCZENIU MIESZKANIA

Decydując się na zakup mieszkania, już na wstępie warto przeanalizować koszty związane z jego wykończeniem. Jak podaje portal domiporta.pl, za mkw. wykończonego lokalu w jednym z dużych miast, zapłacimy od 1000 do 3000 zł.

 Zakładając, że kupujemy mieszkanie o popularnym metrażu 50 mkw., powinniśmy być przygotowani na wydatek przynajmniej 50 tys. zł. Wykańczając lokal w średnim standardzie, musimy liczyć się z kosztami w okolicach 75-100 tys. zł. Mieszkania premium nie mają tak naprawdę górnej granicy cenowej, dolna to około 150 tys. zł.

Wykończenie mieszkania jest zdecydowanie droższe niż jeszcze kilka lat temu. Aby jak najbardziej zminimalizować wydatki związane z usługami, część prac warto wykonać samemu lub z pomocą rodziny. Do najprostszych czynności należy malowanie ścian i układanie paneli podłogowych - mówi prezes Grupy Deweloperskiej Geo. - Nie oszczędzajmy jednak np. na wykańczaniu łazienki - dodaje.

 Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na łamach Gazety Współczesnej w dniu 06.11.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

GRUPA GEO NA TEMAT OSZCZĘDNOŚCI PRZY WYKAŃCZANIU LOKALU

Decydując się na zakup mieszkania, już na wstępie warto przeanalizować koszty związane z jego wykończeniem. Gdzie szukać oszczędności?

Stan deweloperski to najczęściej stan pośredni pomiędzy stanem surowym budynku a lokalem gotowym do zamieszkania. Poszczególne składowe mogą różnić się w zależności od oferty dewelopera, dlatego przed zakupem mieszkania niezbędne jest dokładne przeanalizowanie szczegółów umowy, którą podpisujemy z inwestorem.

Jeśli planujemy usunięcie jednej ze ścian, postawienie ścianek działowych czy zainstalowanie ogrzewania podłogowego, należy zgłosić to już w początkowym etapie budowy inwestycji. Wykonanie takich zmian dopiero po odbiorze mieszkania jest o wiele bardziej problematyczne, a co za tym idzie - kosztowne - twierdzi Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta ukazał się na portalu rynekpierwotny.pl w dniu 05.11.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/wykonczenie-mieszkania

GRUPA GEO O USŁUGACH PROJEKTOWO-WYKOŃCZENIOWYCH

Obecnie na ekipę remontową trzeba czekać nawet 5 miesięcy. Coraz większym powodzeniem cieszą się oferowane przez deweloperów pakiety wykończeniowe. Ile kosztuje taka usługa?

Ulubione ()