Grupa Geo o obcokrajowcach kupujących mieszkania w Polsce
Polski rynek nieruchomości zyskuje na atrakcyjności wśród obywateli z zagranicy. Mieszkania w Polsce coraz częściej kupują Ukraińcy, Niemcy i Włosi, a nawet Japończycy oraz Meksykanie.
Polski rynek nieruchomości zyskuje na atrakcyjności wśród obywateli z zagranicy. Mieszkania w Polsce coraz częściej kupują Ukraińcy, Niemcy i Włosi, a nawet Japończycy oraz Meksykanie.
Nowelizacja ustawy MdM, która wejdzie w życie w sierpniu tego roku, zakłada, że 8 sierpnia rząd uruchomi dodatkową pulę dofinansowań w programie, a banki przestaną przyjmować wnioski dopiero, gdy budżet MdM zostanie całkowicie wykorzystany.
Konkurencja w branży deweloperskiej jest bardzo duża. Wymaga to dokonywania różnych analiz przez przedsiębiorców, by ich oferta była jak najbardziej atrakcyjna i odpowiednia do potrzeb klientów.
22 lipca weszła w życie nowa ustawa dot. kredytu hipotecznego. Zmiany mają na celu zwiększyć bezpieczeństwo klientów i nakazują bardziej przejrzyste przedstawianie ofert przez banki. Na czym polegają reformy?
Grupa Deweloperska Geo wprowadziła do swojej oferty Program Rekomendacyjny.
- Chcemy podziękować klientom, którzy nam zaufali, dlatego uruchomiliśmy specjalny.
Ostatnie kilka lat zmieniło Polskę w swoisty plac budowy. Niemal na każdym kroku widać powstające inwestycje mieszkaniowe, a deweloperzy uzyskują kolejne pozwolenia. Wciąż jednak na tle Europy nasz kraj wypada słabo. Na 1000 mieszkańców przypada 363 mieszkań, podczas gdy średnia europejska wynosi 435.
Miło nam poinformować, że w Gazecie Wyborczej Wrocław ukazała się informacja prasowa na temat ostatnich mieszkań w inwestycji Malinowe Zacisze.
Branża deweloperska bije kolejne rekordy. Wyniki pierwszego kwartału przerosły wszelkie oczekiwania, kolejny raz wzrosła liczba ukończonych budów i pozwoleń na nowe inwestycje.
Od 1 czerwca obowiązują nowe przepisy dot. współpracyinwestorów z podwykonawcami. Sprawę komentują przedsiębiorcy, w tym ekspert Grupy Geo.
W 2016 roku Polacy wydali rekordową kwotę 14,2 miliardów złotych na zakup nowych mieszkań. Popyt na rynku nieruchomości od kilku lat jest wysoki, jednak mimo tego faktu, ceny mieszkań nie zmieniają się.
Decydując się na zakup mieszkania, kierujemy się różnymi kryteriami. Wielkością, lokalizacją czy standardem wykończenia. I to właśnie takie cechy mają zasadniczy wpływ na cenę lokalu, dlatego nie powinno dziwić, że podobne do siebie metrażem mieszkania różnią się pod tym względem znacząco. Co w takim razie najbardziej wpływa na wartość zakupionego M?
Od kilku lat utrzymuje się dobra passa w branży deweloperskiej. Rośnie liczba oddanych inwestycji i pozwoleń na budowę kolejnych.
Początek 2017 roku okazał się rekordowy pod wieloma względami. Jak podaje GUS, w styczniu i lutym deweloperzy uzyskali 21,3 tys. pozwoleń budowę, co oznacza wzrost o 62 proc. względem analogicznego okresu sprzed roku.
W 2050 roku osób w wieku poprodukcyjnym (kobiety 60+, mężczyźni 65+) będzie więcej niż 25-latków. Dane te pokazują, że polskie społeczeństwo się starzeje. Nadchodzące zmiany powinny być wskazówką dla deweloperów, jakie mieszkania powinni zacząć budować. Osoby w wieku emerytalnym coraz częściej są świadomi przeszkód jakie będą ich czekać w przyszłości, dlatego chętniej podejmą decyzję o przeprowadzce, np. do mniejszego mieszkania
Lokale premium wciąż są mniej popularne od tych kompaktowych, które są najpopularniejsze na rynku pierwotnym. Nie oznacza to, że nabywców brakuje. Sektor ten jest także coraz bardziej popularny wśród inwestorów z powodu utrzymujących się na niskim poziomie stóp procentowych.
Działania marketingowe w branży deweloperskiej nie ograniczają się jedynie do tradycyjnych reklam czy obecności na targach, coraz częściej wykorzystywane są do tego media społecznościowe.
W 2006 roku przeciętna pensja Polaka, pozwalała mu na zapłatę niemal 70 procent ceny mkw. nowego lokalu. Lata kryzysu ekonomicznego przyniosły istotne zmiany, kiedy to mieszkania drożały, a średnie wynagrodzenia pozostawały na tym samym poziomie. Aktualne dane, za rok 2015, pokazują, że nadchodzą lepsze czasy.
Dużym zainteresowaniem na rynku nieruchomości wciąż cieszą się lokale średniej wielkości, jednak coraz więcej osób decyduje się na zakup większego mieszkania.
Jeszcze 10 lat temu było nas stać na pokrycie niemal 70 procent ceny mkw. nowego lokalu. Wybuch kryzysu ekonomicznego zmienił te dane, ceny poszybowały w górę, a wynagrodzenia pozostawały na mniej więcej tym samym poziomie. Aktualne dane, za rok 2015, pokazują, że nadchodzą lepsze czasy.
Deweloperzy chętnie budują na gruntach wieczystych. Planowane przez rząd zmiany mają na celu ułatwić przekształcenie ziemi we własność. Projekt ustawy został zgłoszony w kwietniu ubiegłego roku, lecz ze względu na wiele kwestii spornych, do tej pory nie trafił do Sejmu.
Specjalnie dla Krakowskiego Rynku Nieruchomości wywiadu udzielił Piotr Kijanka, dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży w Grupie Deweloperskiej Geo.
W kwietniu ubiegłego roku powstał projekt ustawy o przekształceniu współużytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe we współwłasność gruntów.
Z przyjemnością informujemy, że w dniu 14 lutego na łamach dziennika Puls Biznesu (nr 31/2017) ukazał się artykuł na temat gruntów kupowanych przez deweloperów oraz zmian w ustawie o obrocie ziemią, z wypowiedzią Piotra Kijanki, dyrektora ds. Marketingu i Sprzedaży w Grupie Deweloperskiej Geo.
Liczba sprzedanych i wybudowanych mieszkań o małych metrażach (40-60 mkw) wciąż rośnie. Od 2008 roku przeciętna powierzchnia użytkowa lokalu zmalała z 67,8 m kw. do 58,5 m kw. - tyle wyniosła w 2015 roku.